Slike ABRI San normal 4/28 влошки за инконтиненција
Slike ABRI San normal 4/28 влошки за инконтиненција

ABRI San normal 4/28 влошки за инконтиненција

Anni Farm
383ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Ниво на впивливост: 800 ml Големина: 20x44 cm
Abri-San e целосна палета на производи од „Абена“ на анатомски хигиенски влошки, дизајнирани за сите степени на инконтиненција, почнувајќи од лесна до многу тешка инконтиненција. Abri-San се достапни во 14 различни нивоа на впивливост, исполнувајќи ги поединечните потреби на нашите потрошувачи, овозможувајќи им подобра нега и поефикасно планирање и контрола на трошоците. Оваа палета на производи покрива производи наменети за лица кои страдаат од уринарна инконтиненција (Abri-San) и производи за лица кои страдаат од фекална инконтиненција (Abri-San Special).
Детали на производот
Карактеристики
Видео (На англиски)
Производите Abri-San 0-1-1A-2-3-3A-4 покриваат лесна до умерена инконтиненција. Овие производи нудат уникатна заштита и не дозволуваат протекување, благодарение на меките и рамни странични бариери. Производите се фиксираат со помош на самолепливите ленти поставени на задната страна на хигиенските влошки. Благодарение на „Топ Драј“ системот на „Абена“, корисниците уживаат во чувство на сувост и удобност, а истовремено кожата слободно дише.

Спецификации

Бренд
ABRI

Ананас ID

Шифра на производот
9OF6CQD1XM

EAN /   код

EAN /   код
5703538949371
383ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Ниво на впивливост: 800 ml Големина: 20x44 cm
Abri-San e целосна палета на производи од „Абена“ на анатомски хигиенски влошки, дизајнирани за сите степени на инконтиненција, почнувајќи од лесна до многу тешка инконтиненција. Abri-San се достапни во 14 различни нивоа на впивливост, исполнувајќи ги поединечните потреби на нашите потрошувачи, овозможувајќи им подобра нега и поефикасно планирање и контрола на трошоците. Оваа палета на производи покрива производи наменети за лица кои страдаат од уринарна инконтиненција (Abri-San) и производи за лица кои страдаат од фекална инконтиненција (Abri-San Special).
Детали на производот
Карактеристики
Видео (На англиски)
Производите Abri-San 0-1-1A-2-3-3A-4 покриваат лесна до умерена инконтиненција. Овие производи нудат уникатна заштита и не дозволуваат протекување, благодарение на меките и рамни странични бариери. Производите се фиксираат со помош на самолепливите ленти поставени на задната страна на хигиенските влошки. Благодарение на „Топ Драј“ системот на „Абена“, корисниците уживаат во чувство на сувост и удобност, а истовремено кожата слободно дише.

Спецификации

Бренд
ABRI

Ананас ID

Шифра на производот
9OF6CQD1XM

EAN /   код

EAN /   код
5703538949371
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.