Slike ALKALOID Витамин ц
Slike ALKALOID Витамин ц

ALKALOID Витамин ц

Anni Farm
40ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Превенција и лекување при недостиг од витамин Ц - скорбут;
Состојби каде што се зголемени потребите од витамин Ц (хемодијализа, ГИ- заболувања, туберкулоза, неоплазми, улцер на желудник, хипертиреози, зголемена телесна температура, стрес, заразни болести, изгореници, пушење, алкохолизам, престој во ладни предели, по хируршки интервенции, тешка физичка работа, бременост, доење, растење и употреба на некои лекови (барбитурати, примидон, салицилати);
Состојби при намалено внесување на витамин Ц: болни на целосна парентерална исхрана, лица кои се на диета и лица кај коишто недостасува витамин Ц во исхраната;
Предозирање со железо: применет заедно со дефероксамин, го зголемува излачувањето на железо;
Лекување на идиопатската метхемоглобинемија.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
PCGNUA9QJ8

EAN /   код

EAN /   код
5310001055462
40ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Карактеристики:
Превенција и лекување при недостиг од витамин Ц - скорбут;
Состојби каде што се зголемени потребите од витамин Ц (хемодијализа, ГИ- заболувања, туберкулоза, неоплазми, улцер на желудник, хипертиреози, зголемена телесна температура, стрес, заразни болести, изгореници, пушење, алкохолизам, престој во ладни предели, по хируршки интервенции, тешка физичка работа, бременост, доење, растење и употреба на некои лекови (барбитурати, примидон, салицилати);
Состојби при намалено внесување на витамин Ц: болни на целосна парентерална исхрана, лица кои се на диета и лица кај коишто недостасува витамин Ц во исхраната;
Предозирање со железо: применет заедно со дефероксамин, го зголемува излачувањето на железо;
Лекување на идиопатската метхемоглобинемија.

Спецификации

Бренд
ALKALOID

Карактеристики

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
PCGNUA9QJ8

EAN /   код

EAN /   код
5310001055462
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.