Slike ARBOREAL Колаген Матрикс тип 1 и 2
Slike ARBOREAL Колаген Матрикс тип 1 и 2

ARBOREAL Колаген Матрикс тип 1 и 2

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
2.500 ДЕНЗаштеда 560 ДЕН
1.940ДЕН
Понудата важи од 04/03/2024 до 10/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

ИДЕАЛНА МАТРИЦА СОСТАВЕНА ОД ТИП 1 И ТИП 2 КОЛАГЕН
Peptan® матрикс колаген e 100 % колагенски (хидролизиран) пептид без никакви додатоци, произведен по француска технологија.

Колагенот е клучна компонента на нашите зглобови, тетиви и на коските. Зглобната ‘рскавица првенствено се состои од колагенски влакна, тип 2, кои придонесуваат за структурата и силата на нашите зглобови. Нашите тетиви, каде што колагенот е клучна компонента, се силни фиброзни сврзни ткива кои ги поврзуваат мускулите со коските. Колагенот е подеднакво важен за коските, тој сочинува 90 % од органската коскена маса и опфаќа голем дел од нашата кожа, заби, тетиви, лигаменти, васкуларната лигатура и органи. Како што старееме, нашите тела почнуваат природно да произведуваат помалку колаген.

Peptan® Iim, ги стимулира хондроцитите, или клетките на ‘рскавицата, да произведуваат дополнителен агрекан (аggrecan) и колаген тип 2, двете главни компоненти на здравите зглобови. Агреканот е голема молекула на протеогликан која собира течност и ѝ дава на ‘рскавицата уникатни својства, еластичност, флексибилност и отпорност на притисок. Со возраста, способноста на телото да синтетизира нов агрекан се намалува, а кога се разградува од одредени ензими, се јавува остеоартритис.

Биоактивните колагенски пептиди на Peptan® Iim колаген тип 2 и Peptan® колаген тип 1 го поддржуваат природното производство на колаген во вашиот организам со тоа што го поттикнуваат вашето тело да ја зголеми сопствената синтеза на колаген.

Со своите наномолекули, брзо и лесно продира до целните ткива: кожата, коските, забите, тетивите, лигаментите, ‘рскавицата, итн., каде што му дава знак на телото да го произведува соодветниот тип на колаген.

• НАЧИН НА УПОТРЕБА
- Матрикс колаген е лесен за употреба и е совршен за оние што сакаат едноставен и иновативен начин на консумација, кој е приспособен на вашиот секојдневен начин на живот. Може да се употребува во кој било дел од денот, пред, со или после јадење.

- Прашокот Пептан може да го измешате во секакви пијалаци, како што се смути, чај, млечни производи и многу други според вашите желби и потреби.

- Количината од 250гр е препорачана месечна доза.

- Матрикс колагенoт може лесно да се вклопи во секакви рецепти што ви се допаѓаат. Без разлика дали се додава во супа, топло чоколадо или во домашна торта, ќе уживате во истите придобивки за вашето здравје.

Спецификации

Бренд
ARBOREAL

Ананас ID

Шифра на производот
RRT3UUI8GM

EAN /   код

EAN /   код
5318000028623
2.500 ДЕНЗаштеда 560 ДЕН
1.940ДЕН
Понудата важи од 04/03/2024 до 10/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

ИДЕАЛНА МАТРИЦА СОСТАВЕНА ОД ТИП 1 И ТИП 2 КОЛАГЕН
Peptan® матрикс колаген e 100 % колагенски (хидролизиран) пептид без никакви додатоци, произведен по француска технологија.

Колагенот е клучна компонента на нашите зглобови, тетиви и на коските. Зглобната ‘рскавица првенствено се состои од колагенски влакна, тип 2, кои придонесуваат за структурата и силата на нашите зглобови. Нашите тетиви, каде што колагенот е клучна компонента, се силни фиброзни сврзни ткива кои ги поврзуваат мускулите со коските. Колагенот е подеднакво важен за коските, тој сочинува 90 % од органската коскена маса и опфаќа голем дел од нашата кожа, заби, тетиви, лигаменти, васкуларната лигатура и органи. Како што старееме, нашите тела почнуваат природно да произведуваат помалку колаген.

Peptan® Iim, ги стимулира хондроцитите, или клетките на ‘рскавицата, да произведуваат дополнителен агрекан (аggrecan) и колаген тип 2, двете главни компоненти на здравите зглобови. Агреканот е голема молекула на протеогликан која собира течност и ѝ дава на ‘рскавицата уникатни својства, еластичност, флексибилност и отпорност на притисок. Со возраста, способноста на телото да синтетизира нов агрекан се намалува, а кога се разградува од одредени ензими, се јавува остеоартритис.

Биоактивните колагенски пептиди на Peptan® Iim колаген тип 2 и Peptan® колаген тип 1 го поддржуваат природното производство на колаген во вашиот организам со тоа што го поттикнуваат вашето тело да ја зголеми сопствената синтеза на колаген.

Со своите наномолекули, брзо и лесно продира до целните ткива: кожата, коските, забите, тетивите, лигаментите, ‘рскавицата, итн., каде што му дава знак на телото да го произведува соодветниот тип на колаген.

• НАЧИН НА УПОТРЕБА
- Матрикс колаген е лесен за употреба и е совршен за оние што сакаат едноставен и иновативен начин на консумација, кој е приспособен на вашиот секојдневен начин на живот. Може да се употребува во кој било дел од денот, пред, со или после јадење.

- Прашокот Пептан може да го измешате во секакви пијалаци, како што се смути, чај, млечни производи и многу други според вашите желби и потреби.

- Количината од 250гр е препорачана месечна доза.

- Матрикс колагенoт може лесно да се вклопи во секакви рецепти што ви се допаѓаат. Без разлика дали се додава во супа, топло чоколадо или во домашна торта, ќе уживате во истите придобивки за вашето здравје.

Спецификации

Бренд
ARBOREAL

Ананас ID

Шифра на производот
RRT3UUI8GM

EAN /   код

EAN /   код
5318000028623
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.