Slike ARISTON Клима уред Alys R32 5kw
Ново
Slike ARISTON Клима уред Alys R32 5kw
Ново

ARISTON Клима уред Alys R32 5kw

ЈОКИ ДООЕЛ
53.999ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

•Напојување (Ph-V-Hz): 220-240V,1Ph,50Hz
•Номинална моќност во режим на ладење (кW): 5.2
•SEER (W/W): 7.1
•Енергетска класа: А++
•Номинална моќност во режим на греење (кW): 4.1
•SCOP: 4.1
•Енергетска класа: А+++
•Димензија на внатрешна единица (mm): 957x213x302
•Тежина на внатрешна единица нето/бруто (kg): 10/13
•Максимална бучава на внатрешна единица (dB(A)): 42
•Проток на воздух на внатрешна единица (m3/h): 795
•Димензија на надворешна единица (mm): 800x333x554
•Тежина на надворешна единица нето/бруто (kg): 34/36.7
•Тип на компресор: 2D inverter
•Максимална бучава на надворешна единица (dB(A)): 56
•Тип на разладен флуид: R32
•Работна температура (C°) од -15C° до 50C°

Спецификации

Бренд
Ariston

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
BBVOTXEX8Z

EAN /   код

EAN /   код
ANSU5MTRJ5
53.999ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

•Напојување (Ph-V-Hz): 220-240V,1Ph,50Hz
•Номинална моќност во режим на ладење (кW): 5.2
•SEER (W/W): 7.1
•Енергетска класа: А++
•Номинална моќност во режим на греење (кW): 4.1
•SCOP: 4.1
•Енергетска класа: А+++
•Димензија на внатрешна единица (mm): 957x213x302
•Тежина на внатрешна единица нето/бруто (kg): 10/13
•Максимална бучава на внатрешна единица (dB(A)): 42
•Проток на воздух на внатрешна единица (m3/h): 795
•Димензија на надворешна единица (mm): 800x333x554
•Тежина на надворешна единица нето/бруто (kg): 34/36.7
•Тип на компресор: 2D inverter
•Максимална бучава на надворешна единица (dB(A)): 56
•Тип на разладен флуид: R32
•Работна температура (C°) од -15C° до 50C°

Спецификации

Бренд
Ariston

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
BBVOTXEX8Z

EAN /   код

EAN /   код
ANSU5MTRJ5
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.