Selected image for AURA Кармин Classic 250 Nude pink

AURA Кармин Classic 250 Nude pink

AНАНАС ШОП
350ДЕН

Опис на производот

Модерен класик - заводлив кармин со сатенска завршница инспириран од стариот Холивуд, безвременската убавина и високата мода од минатиот век - создадовме линија од шест совршено кремасти нијанси на кармин кои ќе ги истакнат вашите усни, ќе ги нахранат и ќе ве натераат чувствувај се како модерна дива! Како и елегантните тоалети кои сјаат на црвениот тепих, нашиот Classic Руж ќе ги трансформира вашите усни во сјајни, свилено-меки и високо дефинирани. Луксузната кремаста текстура, збогатена со високо пигментирани честички, нуди богата боја, не е леплива и лесна. Хранливите масла интензивно ги негуваат усните, им даваат поголем волумен, а во исто време го прават карминот лесен и рамномерно нанесен. Како и самата формула, амбалажата и нијансите се внимателно избрани за да евоцираат класична убавина која пркоси на трендовите, која е секогаш ажурирана. Дискретниот мирис на ванила од Мадагаскар ќе го комплетира искуството на егзотика и елеганција, додека ефектното пакување во комбинација од лак црна и златна боја ќе додаде доза на гламур во вашето секојдневие. Нијансите на кармин се создадени за да одговараат на речиси секоја пригода и да ја направат елегантна: 250 Nude Pink – Нежна розова нијанса со виолетова подтон. Многу е пигментиран и еден слој е доволен за целосна покриеност и храбар изглед.

Спецификации

Бренд
Aura

Тежина и димензии

Тежина
0.1 kg

Карактеристики

Формулација
Во контакт
Состојки
Масло од семе од Ricinus Communis, октилдодеканол, каприлен/каприк триглицерид, полиетилен, мика, Cera Microcristallina, Cera Alba, силика, полибутен, алуминиумски скроб октенилсукцинат, арома, аква, пентаеритритил тетра-ди-ди-матенитумнитум , токоферол , аскорбил палмитат, 1,2-хександиол, каприл гликол, лимонска киселина.
Земја на потекло
Србија

Ананас ID

Шифра на производот
LRBT721Y1L

EAN /   код

EAN /   код
86040853
350ДЕН

Опис на производот

Модерен класик - заводлив кармин со сатенска завршница инспириран од стариот Холивуд, безвременската убавина и високата мода од минатиот век - создадовме линија од шест совршено кремасти нијанси на кармин кои ќе ги истакнат вашите усни, ќе ги нахранат и ќе ве натераат чувствувај се како модерна дива! Како и елегантните тоалети кои сјаат на црвениот тепих, нашиот Classic Руж ќе ги трансформира вашите усни во сјајни, свилено-меки и високо дефинирани. Луксузната кремаста текстура, збогатена со високо пигментирани честички, нуди богата боја, не е леплива и лесна. Хранливите масла интензивно ги негуваат усните, им даваат поголем волумен, а во исто време го прават карминот лесен и рамномерно нанесен. Како и самата формула, амбалажата и нијансите се внимателно избрани за да евоцираат класична убавина која пркоси на трендовите, која е секогаш ажурирана. Дискретниот мирис на ванила од Мадагаскар ќе го комплетира искуството на егзотика и елеганција, додека ефектното пакување во комбинација од лак црна и златна боја ќе додаде доза на гламур во вашето секојдневие. Нијансите на кармин се создадени за да одговараат на речиси секоја пригода и да ја направат елегантна: 250 Nude Pink – Нежна розова нијанса со виолетова подтон. Многу е пигментиран и еден слој е доволен за целосна покриеност и храбар изглед.

Спецификации

Бренд
Aura

Тежина и димензии

Тежина
0.1 kg

Карактеристики

Формулација
Во контакт
Состојки
Масло од семе од Ricinus Communis, октилдодеканол, каприлен/каприк триглицерид, полиетилен, мика, Cera Microcristallina, Cera Alba, силика, полибутен, алуминиумски скроб октенилсукцинат, арома, аква, пентаеритритил тетра-ди-ди-матенитумнитум , токоферол , аскорбил палмитат, 1,2-хександиол, каприл гликол, лимонска киселина.
Земја на потекло
Србија

Ананас ID

Шифра на производот
LRBT721Y1L

EAN /   код

EAN /   код
86040853
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.