Slike AUX Клима Инвертер ASW/AS-H12B4/JDR3DI-EU 12-ka
Slike AUX Клима Инвертер ASW/AS-H12B4/JDR3DI-EU 12-ka

AUX Клима Инвертер ASW/AS-H12B4/JDR3DI-EU 12-ka

River Soft
29.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• SCOP (сезонска ефикасност во режим на греење) 4.14 - класа А+
• SEER (сезонска ефикасност во режим на ладење) 6.12 - класа A++
•Енергетска класа за греење A+
•Енергетска класа A++
• За просториите (sq.m.) од 25 до 30 sq.m.
• Снабдувачки напон (V) 220-240
• Примарна класа
• Потрошувачка на енергија (загревање) (kW) 0,97
• Потрошувачка на енергија (ладење) (kW) 1.09
• Електрична енергија BTU 12 000 BTU
• Ниво на бучава (Outdoor unit) (dB) 52
• Ниво на бучава (Внатрешна единица) (dB) 27
• Излез (загревање) (kW) 1.00 - 3.80
• Излезна моќност (ладење) (kW) 0,80 - 3,60
• Препорачан волумен (греење) (кубен метар) 65
• Препорачан волумен (ладење) (кубен метар) 70
• Потекло Кина
• Фреон R32

Спецификации

Бренд
AUX

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
70 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
65 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
52 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
27 dB
Површина за филтрирање
30
Тип на производ
Инвертер клима

Ананас ID

Шифра на производот
3MW9JJIXS2

EAN /   код

EAN /   код
ANJD4XIGXT
29.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• SCOP (сезонска ефикасност во режим на греење) 4.14 - класа А+
• SEER (сезонска ефикасност во режим на ладење) 6.12 - класа A++
•Енергетска класа за греење A+
•Енергетска класа A++
• За просториите (sq.m.) од 25 до 30 sq.m.
• Снабдувачки напон (V) 220-240
• Примарна класа
• Потрошувачка на енергија (загревање) (kW) 0,97
• Потрошувачка на енергија (ладење) (kW) 1.09
• Електрична енергија BTU 12 000 BTU
• Ниво на бучава (Outdoor unit) (dB) 52
• Ниво на бучава (Внатрешна единица) (dB) 27
• Излез (загревање) (kW) 1.00 - 3.80
• Излезна моќност (ладење) (kW) 0,80 - 3,60
• Препорачан волумен (греење) (кубен метар) 65
• Препорачан волумен (ладење) (кубен метар) 70
• Потекло Кина
• Фреон R32

Спецификации

Бренд
AUX

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
70 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
65 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
52 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
27 dB
Површина за филтрирање
30
Тип на производ
Инвертер клима

Ананас ID

Шифра на производот
3MW9JJIXS2

EAN /   код

EAN /   код
ANJD4XIGXT
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.