Slike AUX Клима PM2.5+HB H18B4/JER3DI
Slike AUX Клима PM2.5+HB H18B4/JER3DI

AUX Клима PM2.5+HB H18B4/JER3DI

АНАНАС ШОП
44.900 ДЕНЗаштеда 6.910 ДЕН
37.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++/A+
BTU 18000
• КАПАЦИТЕТ ЗА ЛАДЕЊЕ (НОМ / МАКС) , KW 5.4 / 5.9
• КАПАЦИТЕТ ЗА ГРЕЕЊЕ (НОМ / МАКС), KW 5.4 / 5.8
• СЕЗОНСКИ СООДНОС НА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ SEER 6,57
• СЕЗОНСКИ КОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ SCOP 4.02
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА, M² 40-60
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА, °C -25 ~ +50
• ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХ, M³/H 600-960
• БУЧАВА – ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 35-54
• БУЧАВА – НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 54
• ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 970 Х 315 Х 235
• ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 800 Х 690 Х 300
• TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 12
• ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 35
• ДОДАТОЦИ PM 2.5 ФИЛТЕР
• ГРЕЈАЧ НА КОМПРЕСОР
• 3M БАКАРНИ ЦЕВКИ
• 3 M КАБЕЛ ЗА ПОВРЗУВАЊЕ НА ВНАТРЕШНАТА И НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА
• БАНДАЖ ТРАКА
• 1.5 M КОНДЕНЗАЦИСКО ЦРЕВО
• ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ

Спецификации

Бренд
AUX

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
KK0GM5K16W

EAN /   код

EAN /   код
ANH7V5MYR0
44.900 ДЕНЗаштеда 6.910 ДЕН
37.990ДЕН
Понудата важи од 01/03/2024 до 30/03/2024

Информации за испорака

Опис на производот

• ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА A++/A+
BTU 18000
• КАПАЦИТЕТ ЗА ЛАДЕЊЕ (НОМ / МАКС) , KW 5.4 / 5.9
• КАПАЦИТЕТ ЗА ГРЕЕЊЕ (НОМ / МАКС), KW 5.4 / 5.8
• СЕЗОНСКИ СООДНОС НА ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ ПРИ ЛАДЕЊЕ SEER 6,57
• СЕЗОНСКИ КОЕФИЦИЕНТ НА ПЕРФОРМАНСИ ВО ГРЕЕЊЕ SCOP 4.02
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА, M² 40-60
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА, °C -25 ~ +50
• ЦИРКУЛАЦИЈА НА ВОЗДУХ, M³/H 600-960
• БУЧАВА – ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 35-54
• БУЧАВА – НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, DB(A) 54
• ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 970 Х 315 Х 235
• ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА Ш X В X Д, MM 800 Х 690 Х 300
• TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 12
• ТЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА, KG 35
• ДОДАТОЦИ PM 2.5 ФИЛТЕР
• ГРЕЈАЧ НА КОМПРЕСОР
• 3M БАКАРНИ ЦЕВКИ
• 3 M КАБЕЛ ЗА ПОВРЗУВАЊЕ НА ВНАТРЕШНАТА И НАДВОРЕШНАТА ЕДИНИЦА
• БАНДАЖ ТРАКА
• 1.5 M КОНДЕНЗАЦИСКО ЦРЕВО
• ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ

Спецификации

Бренд
AUX

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
KK0GM5K16W

EAN /   код

EAN /   код
ANH7V5MYR0
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.