Slike AVENE Гел-крем Hydrance Aqua 50ml
Slike AVENE Гел-крем Hydrance Aqua 50ml

AVENE Гел-крем Hydrance Aqua 50ml

Anni Farm
1.765ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Крем за нега на лице инспириран од азиската рутина за нега. Формулиран е во Јапонија и произведен во Франција. Има повеќекратни придобивки и неколку можни начини на користење. Исклучително освежувачката формула, со својата лесна гел-текстура хидрира, ѝ дава на кожата сјај и мекост, а во целина ја прави поубава и привлечна. Содржи патентиран Cohederm Complex кој обезбедува интензивна хидратација. Термалната вода Авен има благотворно дејство, а комбинацијата на пре-токоферил и декстран сулфат и помага на кожата да се бори против оксидативниот стрес.

Спецификации

Бренд
AVENE

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Наутро, нанесете тенок слој на лицето, вратот и пределот околу очите. Навечер нанесете дебел слој и оставете го преку ноќ.
Состојки
Avène Thermal Spring Water (Avène Aqua), Glycerin, Pentylene Glycol, 1-2 Hexanediol, Dimethicone, Isocetyl Stearoyl Stearate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Betaine, Methyl Gluceth-20, Polyglyceryl-10 Myristate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bht, Bis-Peg18 Methyl Ether Dimethyl Silane, C12-20 Alkyl Glucoside, C14-22 Alcohols, Carbomer, Citric Acid, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita Pepo Seed Oil), Fragrance (Parfum), Phytosterols, Potassium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Dextran Sulfate, Sodium Hyaluronate, Squalane, Tocopherul Glucoside, Water (Aqua).

Тежина

Волумен
50 ml

Ананас ID

Шифра на производот
0MV6CFWMUU

EAN /   код

EAN /   код
3282770203493
1.765ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Крем за нега на лице инспириран од азиската рутина за нега. Формулиран е во Јапонија и произведен во Франција. Има повеќекратни придобивки и неколку можни начини на користење. Исклучително освежувачката формула, со својата лесна гел-текстура хидрира, ѝ дава на кожата сјај и мекост, а во целина ја прави поубава и привлечна. Содржи патентиран Cohederm Complex кој обезбедува интензивна хидратација. Термалната вода Авен има благотворно дејство, а комбинацијата на пре-токоферил и декстран сулфат и помага на кожата да се бори против оксидативниот стрес.

Спецификации

Бренд
AVENE

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Бела
Како да се користи
Наутро, нанесете тенок слој на лицето, вратот и пределот околу очите. Навечер нанесете дебел слој и оставете го преку ноќ.
Состојки
Avène Thermal Spring Water (Avène Aqua), Glycerin, Pentylene Glycol, 1-2 Hexanediol, Dimethicone, Isocetyl Stearoyl Stearate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Betaine, Methyl Gluceth-20, Polyglyceryl-10 Myristate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Bht, Bis-Peg18 Methyl Ether Dimethyl Silane, C12-20 Alkyl Glucoside, C14-22 Alcohols, Carbomer, Citric Acid, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Seed Oil (Cucurbita Pepo Seed Oil), Fragrance (Parfum), Phytosterols, Potassium Hydroxide, Sodium Citrate, Sodium Dextran Sulfate, Sodium Hyaluronate, Squalane, Tocopherul Glucoside, Water (Aqua).

Тежина

Волумен
50 ml

Ананас ID

Шифра на производот
0MV6CFWMUU

EAN /   код

EAN /   код
3282770203493
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.