Selected image for BABYBIO Органски Оброк Од Телешко Месо, Компир, Домат И Печурки 8М+ - 2X200 Гр.

BABYBIO Органски Оброк Од Телешко Месо, Компир, Домат И Печурки 8М+ - 2X200 Гр.

BELLINA
245ДЕН

Боја:Без боја

Опис на производот

Прекрасни компири од нашата фарма, домати од Франција и телешко месо од Нова Аквитанија со мали печурки и неколку гранчиња магдонос, тоа беше доволно за да му го отвори апетитот на вашето бебе!

• Начин на употреба:
Послужете топло - не додавајте сол
Да се ​​чува на собна температура пред да се отвори
Добро затворено, може да се чува 48 часа во фрижидер

• Просечна нутритивна анализа на 100 g
Енергетска вредност 210 kJ/50 kcal
Масти 1,1 g
од кои заситени масни киселини 0.2 g
Јаглехидрати 6,7 g
од кои шеќери 1,3 гр
Влакна 1.0 гр
Протеини 2,8 g
Сол 0,03 g
Натриум 13 mg

СОСТОЈКИ (INCI): КОМПИРИ ОД НАШАТА ФАРМА* 40%, ДОМАТНО ПИРЕ ОД ФРАНЦИЈА* 15%, ПЕЧУРКИ "CHAMPIGNONS DE PARIS" ОД ИТАЛИЈА* 12%, ВОДА ЗА ГОТВЕЊЕ, ТЕЛЕШКО МЕСО ОД НОВА АКВИТАНИЈА* 8,5%, МОРКОВИ ОД ФРАНЦИЈА* 8%, КРОМИД ПИРЕ ОД НАШАТА ФАРМА* 5%, РАСТИТЕЛНИ МАСЛА* (СЕМЕ ОД РЕПКА*, СОНЧОГЛЕД*), МАГДОНОС ОД ФРАНЦИЈА*.
*Состојки од органско земјоделство

Спецификации

Бренд
BABYBIO

Тежина и димензии

Тежина
0.53 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
SN4BPYB49K

EAN /   код

EAN /   код
3288131520520
245ДЕН

Опис на производот

Прекрасни компири од нашата фарма, домати од Франција и телешко месо од Нова Аквитанија со мали печурки и неколку гранчиња магдонос, тоа беше доволно за да му го отвори апетитот на вашето бебе!

• Начин на употреба:
Послужете топло - не додавајте сол
Да се ​​чува на собна температура пред да се отвори
Добро затворено, може да се чува 48 часа во фрижидер

• Просечна нутритивна анализа на 100 g
Енергетска вредност 210 kJ/50 kcal
Масти 1,1 g
од кои заситени масни киселини 0.2 g
Јаглехидрати 6,7 g
од кои шеќери 1,3 гр
Влакна 1.0 гр
Протеини 2,8 g
Сол 0,03 g
Натриум 13 mg

СОСТОЈКИ (INCI): КОМПИРИ ОД НАШАТА ФАРМА* 40%, ДОМАТНО ПИРЕ ОД ФРАНЦИЈА* 15%, ПЕЧУРКИ "CHAMPIGNONS DE PARIS" ОД ИТАЛИЈА* 12%, ВОДА ЗА ГОТВЕЊЕ, ТЕЛЕШКО МЕСО ОД НОВА АКВИТАНИЈА* 8,5%, МОРКОВИ ОД ФРАНЦИЈА* 8%, КРОМИД ПИРЕ ОД НАШАТА ФАРМА* 5%, РАСТИТЕЛНИ МАСЛА* (СЕМЕ ОД РЕПКА*, СОНЧОГЛЕД*), МАГДОНОС ОД ФРАНЦИЈА*.
*Состојки од органско земјоделство

Спецификации

Бренд
BABYBIO

Тежина и димензии

Тежина
0.53 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја
Пол
Унисекс

Ананас ID

Шифра на производот
SN4BPYB49K

EAN /   код

EAN /   код
3288131520520
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.