Slike БИОДЕРМА ДС+ смирувачки гел за миење и чистење за лице и тело 200мл
Slike БИОДЕРМА ДС+ смирувачки гел за миење и чистење за лице и тело 200мл

БИОДЕРМА ДС+ смирувачки гел за миење и чистење за лице и тело 200мл

ПЗУ Аптека Полин
1.010ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Гелот за перење Sensibio DS+ го намалува растот на габата malassezia, честа причина за црвенило и лупење на кожата.
• Состојбата на кожата е значително подобрена и појавата на лушпи се намалува
• Природниот комплекс D.A.F го зголемува имунитетот на кожата
• Хипоалергичен производ
• Без парфем

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
200 ml
Погоден за сите типови кожа
За чувствителна кожа
Ефект за нега на кожата
CICABIO dovodi do kompletne i dubinske regeneracije epidermisa.
Како да се користи
Naneti debeo sloj proizvoda na iritirano područje, nakon čišćenja i blagog sušenja kože. Koristiti dva puta dnevno, do kompletne regeneracije kože.
Без суровост
Не
Е наменето за
Celu porodicu
Состојки
Аква, натриум лаурет сулфат, кокобетаин, натриум лауроил саркосинат, манитол, ксилитол, рамноза, фруктоолигосахариди, екстракт од ламинариа охролеука, цинк глуконат, PEG-90 глицерил изостеарат, натриум хлорид, колицерил глицерили Гликол, каприлик /Каприк триглицерид, Laureth-2, амониум глициризат, лизин азелат, пиридоксин HCL, ундецил алкохол, лимонска киселина, динатриум EDTA, натриум хидроксид.

Ананас ID

Шифра на производот
3BYEF99EKX

EAN /   код

EAN /   код
3401397240531
1.010ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Гелот за перење Sensibio DS+ го намалува растот на габата malassezia, честа причина за црвенило и лупење на кожата.
• Состојбата на кожата е значително подобрена и појавата на лушпи се намалува
• Природниот комплекс D.A.F го зголемува имунитетот на кожата
• Хипоалергичен производ
• Без парфем

Спецификации

Бренд
Bioderma

Карактеристики

Пол
Унисекс
Волумен
200 ml
Погоден за сите типови кожа
За чувствителна кожа
Ефект за нега на кожата
CICABIO dovodi do kompletne i dubinske regeneracije epidermisa.
Како да се користи
Naneti debeo sloj proizvoda na iritirano područje, nakon čišćenja i blagog sušenja kože. Koristiti dva puta dnevno, do kompletne regeneracije kože.
Без суровост
Не
Е наменето за
Celu porodicu
Состојки
Аква, натриум лаурет сулфат, кокобетаин, натриум лауроил саркосинат, манитол, ксилитол, рамноза, фруктоолигосахариди, екстракт од ламинариа охролеука, цинк глуконат, PEG-90 глицерил изостеарат, натриум хлорид, колицерил глицерили Гликол, каприлик /Каприк триглицерид, Laureth-2, амониум глициризат, лизин азелат, пиридоксин HCL, ундецил алкохол, лимонска киселина, динатриум EDTA, натриум хидроксид.

Ананас ID

Шифра на производот
3BYEF99EKX

EAN /   код

EAN /   код
3401397240531
Понуди од други продавачи за истиот производ
БИОДЕРМА ДС+ смирувачки гел за миење и чистење за лице и тело 200мл
БИОДЕРМА ДС+ смирувачки гел за миење и чистење за лице и тело 200мл
1.011ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
БИОДЕРМА ДС+ смирувачки гел за миење и чистење за лице и тело 200мл
БИОДЕРМА ДС+ смирувачки гел за миење и чистење за лице и тело 200мл
1.011ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.