Slike BIODERMA Крема Hydrabio gel-crème 40ml + sensibio eye 15ml
Slike BIODERMA Крема Hydrabio gel-crème 40ml + sensibio eye 15ml

BIODERMA Крема Hydrabio gel-crème 40ml + sensibio eye 15ml

ПЗУ Аптека Полин
1.855ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

СЕТ Hydrabio Gel-crème 40ml + Sensibio Eye 15ml
Лесна хидратантна нега за нормална и комбинирана кожа
Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност.
Витамин ПП ја зајакнува кожата и намалува пропустливоста.
Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали), а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира предвремено стареење.
Освежувачки гел крем.
Одлична подлога за шминкa
Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.
Нега на деликатната кожа во подрачјето околу очите.
Ова лесна хидратантна нега овозможува деконгестија на деликатната регија околу очите, ја намалува потеченоста и ги измазнува фините линии со нејзините строго селектирани активни состојки.
Веднаш, кожата околу очите е смирена, хидрирана, заштитена, и станува отпорна на надворешни влијанија благодарение на патентираниот комплекс Toléridine®.
Особено погодна за чувствителни очи.
Без мирис.
Без конзерванси.
Хипоалергено.
Употреба: Нанесете еднаш до двапати дневно.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Ананас ID

Шифра на производот
O94FF6JDI6

EAN /   код

EAN /   код
4001638000253
1.855ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

СЕТ Hydrabio Gel-crème 40ml + Sensibio Eye 15ml
Лесна хидратантна нега за нормална и комбинирана кожа
Интензивно и долготрајно ја хидрира кожата благодарение на патентираниот биолошки Aquagenium™ комплекс и ја подобрува природната сјајност.
Витамин ПП ја зајакнува кожата и намалува пропустливоста.
Екстрактот од семки од јаболка ја стимулира активноста на аквапорините (водени канали), а витаминот Е ја штити кожата од оксидативен стрес и превенира предвремено стареење.
Освежувачки гел крем.
Одлична подлога за шминкa
Употреба: Се нанесува на лицето и вратот наутро и/ или навечер после чистење на лицето.
Нега на деликатната кожа во подрачјето околу очите.
Ова лесна хидратантна нега овозможува деконгестија на деликатната регија околу очите, ја намалува потеченоста и ги измазнува фините линии со нејзините строго селектирани активни состојки.
Веднаш, кожата околу очите е смирена, хидрирана, заштитена, и станува отпорна на надворешни влијанија благодарение на патентираниот комплекс Toléridine®.
Особено погодна за чувствителни очи.
Без мирис.
Без конзерванси.
Хипоалергено.
Употреба: Нанесете еднаш до двапати дневно.

Спецификации

Бренд
Bioderma

Ананас ID

Шифра на производот
O94FF6JDI6

EAN /   код

EAN /   код
4001638000253
Понуди од други продавачи за истиот производ
BIODERMA Крема Hydrabio gel-crème 40ml + sensibio eye 15ml
BIODERMA Крема Hydrabio gel-crème 40ml + sensibio eye 15ml
1.855ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Понуди од други продавачи за истиот производ
BIODERMA Крема Hydrabio gel-crème 40ml + sensibio eye 15ml
BIODERMA Крема Hydrabio gel-crème 40ml + sensibio eye 15ml
1.855ДЕН
Кај продавачотAnni Farm

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.