0 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
1 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
2 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
3 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
4 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
5 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
6 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
7 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
8 thumbnail image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E
Selected image for BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E

BLACK+DECKER Радијатор со масло 1500W BXRA1500E

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
4.990 ДЕНЗаштеда 1.200 ДЕН
3.790ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Црна

Опис на производот

Нов конвектор на Black + Decker. Неговиот вграден термостат ќе ја одржува саканата топлина долго време и тоа според подесената температура. 
Благодарение подесувањето на двата грејачи ќе можете да ја прилагодите неговата работа според потребите во секоја соба. Светлото од двете копчиња покажува дека конвекторот се загрева, а кога е исклучено, значи дека уредот ја достигнал температурата подесена на термостатот и ќе престане да емитува топлина додека температурата во собата повторно се намали.  
Со црн дизајн и 9 радијатори од 140мм. секој, Black and Decker конвекторот совршено се вклопува во секој простор и со секакво мебел. Благодарение на тркалцата и рачката за носење, можете да го пренесувате од една во друга соба без големо напрегање. Има и држач за кабелот, така што лесно се складира без да зафаќа многу простор кога не се користи. 
Наменет е за долго и безбедно функционирање, и автоматски се исклучува во случај на прегревање. 

 • Прилагодлив термостат: Кога греалката ќе ја достигне избраната температура, се исклучува за да ја одржи температурата стабилна, повторно се вклучува доколку е потребно.
 • Вграденото контролно светло покажува кога апаратот е загреан.
 • Во случај на прегревање автоматски се исклучува.
 • Вградената рачка обезбедува лесен транспорт.
 • Тркалца за лесно движење помеѓу собите.
 • Моќност 1500W
 • Димензии 46 x 14 x 54см.
 • Номинална излезна топлина – Pnom 1,67 kW
 • Минимална излезна топлина (индикативно) – Pmin 0 kW
 • Максимална излезна континуирана топлина – Pmax 2,27 kW

ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА

 • При номинална излезна топлина – elmax N/A kW
 • При минимална излезна топлина – elmin N/A kW
 • При “standby” режим – elSB 0 kW

ТИП НА РЕГУЛАЦИЈА НА ИЗЛЕЗНА СОБНА ТЕМПЕРАТУРА

 • Со механички термостат за регулација на собната температура – ДА
 • Со електронска температурна регулација – НЕ

Спецификации

Бренд
BLACK&DECKER

Тежина и димензии

Тежина
6.6 kg

Технички детали

Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
4PMYMNTQ86

EAN /   код

EAN /   код
8432406350052
4.990 ДЕНЗаштеда 1.200 ДЕН
3.790ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Нов конвектор на Black + Decker. Неговиот вграден термостат ќе ја одржува саканата топлина долго време и тоа според подесената температура. 
Благодарение подесувањето на двата грејачи ќе можете да ја прилагодите неговата работа според потребите во секоја соба. Светлото од двете копчиња покажува дека конвекторот се загрева, а кога е исклучено, значи дека уредот ја достигнал температурата подесена на термостатот и ќе престане да емитува топлина додека температурата во собата повторно се намали.  
Со црн дизајн и 9 радијатори од 140мм. секој, Black and Decker конвекторот совршено се вклопува во секој простор и со секакво мебел. Благодарение на тркалцата и рачката за носење, можете да го пренесувате од една во друга соба без големо напрегање. Има и држач за кабелот, така што лесно се складира без да зафаќа многу простор кога не се користи. 
Наменет е за долго и безбедно функционирање, и автоматски се исклучува во случај на прегревање. 

 • Прилагодлив термостат: Кога греалката ќе ја достигне избраната температура, се исклучува за да ја одржи температурата стабилна, повторно се вклучува доколку е потребно.
 • Вграденото контролно светло покажува кога апаратот е загреан.
 • Во случај на прегревање автоматски се исклучува.
 • Вградената рачка обезбедува лесен транспорт.
 • Тркалца за лесно движење помеѓу собите.
 • Моќност 1500W
 • Димензии 46 x 14 x 54см.
 • Номинална излезна топлина – Pnom 1,67 kW
 • Минимална излезна топлина (индикативно) – Pmin 0 kW
 • Максимална излезна континуирана топлина – Pmax 2,27 kW

ПОТРОШУВАЧКА НА ЕЛЕКТРИЧНА ЕНЕРГИЈА

 • При номинална излезна топлина – elmax N/A kW
 • При минимална излезна топлина – elmin N/A kW
 • При “standby” режим – elSB 0 kW

ТИП НА РЕГУЛАЦИЈА НА ИЗЛЕЗНА СОБНА ТЕМПЕРАТУРА

 • Со механички термостат за регулација на собната температура – ДА
 • Со електронска температурна регулација – НЕ

Спецификации

Бренд
BLACK&DECKER

Тежина и димензии

Тежина
6.6 kg

Технички детали

Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
4PMYMNTQ86

EAN /   код

EAN /   код
8432406350052
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.