Selected image for Carroten млеко за заштита од сонце за деца, SPF50+, 270ml
Ново

Carroten млеко за заштита од сонце за деца, SPF50+, 270ml

1.200 ДЕНЗаштеда 381 ДЕН
819ДЕН
Понудата важи од 21/05/2024 до 13/06/2024

Опис на производот

Carroten ја надминува обичната заштита од сонце и фокусирајќи се на посебните дерматолошки потреби на децата обезбедувајќи оптимална 4D заштита од 4-те главни зраци (UVB+UVA+VL*+IRA*) одговорни за оштетување на кожата, помага да се намали ризикот од алергиски реакции додека се задржува чувствителна кожа хидрирана благодарение на ултра навлажнувачката комбинација на хијалуронска киселина и бетаин.. Дерматолошки тестирана. Погоден за вегани.

Упатство за употреба: Нанесете рамномерно и обилно на лицето и телото пред изложување на сонце. Не го прскајте производот директно на лицето, туку нанесете го со раце, избегнувајќи го пределот околу очите. Постапката повторувајте ја редовно, особено после капење, бришење со крпа и потење. Недоволна количина на производ може значително да го намали нивото на заштита. Избегнувајте изложување на сонце во периодот од 10 до 16 часот, бидејќи прекумерното изложување на сонце, дури и со употреба на средства за заштита од сонце, може сериозно да го загрози здравјето. Производите за сончање не обезбедуваат 100% заштита од УВ зрачење. Не ги изложувајте бебињата и децата на директна сончева светлина. Заштитете се себеси и децата со носење капа, маица и очила за сонце. Производот е наменет за деца постари од 3 години.

Спецификации

Бренд
CARROTEN

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg
Волумен
270 ml

Ананас ID

Шифра на производот
OI166LEAR6

EAN /   код

EAN /   код
5201314180555
1.200 ДЕНЗаштеда 381 ДЕН
819ДЕН
Понудата важи од 21/05/2024 до 13/06/2024

Опис на производот

Carroten ја надминува обичната заштита од сонце и фокусирајќи се на посебните дерматолошки потреби на децата обезбедувајќи оптимална 4D заштита од 4-те главни зраци (UVB+UVA+VL*+IRA*) одговорни за оштетување на кожата, помага да се намали ризикот од алергиски реакции додека се задржува чувствителна кожа хидрирана благодарение на ултра навлажнувачката комбинација на хијалуронска киселина и бетаин.. Дерматолошки тестирана. Погоден за вегани.

Упатство за употреба: Нанесете рамномерно и обилно на лицето и телото пред изложување на сонце. Не го прскајте производот директно на лицето, туку нанесете го со раце, избегнувајќи го пределот околу очите. Постапката повторувајте ја редовно, особено после капење, бришење со крпа и потење. Недоволна количина на производ може значително да го намали нивото на заштита. Избегнувајте изложување на сонце во периодот од 10 до 16 часот, бидејќи прекумерното изложување на сонце, дури и со употреба на средства за заштита од сонце, може сериозно да го загрози здравјето. Производите за сончање не обезбедуваат 100% заштита од УВ зрачење. Не ги изложувајте бебињата и децата на директна сончева светлина. Заштитете се себеси и децата со носење капа, маица и очила за сонце. Производот е наменет за деца постари од 3 години.

Спецификации

Бренд
CARROTEN

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg
Волумен
270 ml

Ананас ID

Шифра на производот
OI166LEAR6

EAN /   код

EAN /   код
5201314180555
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.