Selected image for COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser 150ml

COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser 150ml

Elloxy
790ДЕН

Опис на производот

Опис:

Нежен чистач и пилинг за лице

Производ за секојдневно миење на лицето со салицилна киселина, кој не ја суши кожата

COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser се раздвојува во микро меурчиња од пена и на тој начин го отстранува вишокот на себум, мртвите клетки на кожата и нечистотиите, што е особено важно во третманот на акни и флеки, оставајќи ја кожата мека и мазна без чувство на прекумерно сушење, со блескав и освежен тен. Погоден за сите типови на кожа.

Содржи ботанички состојки: 0,5% салицилна киселина, масло од чајно дрво и вода од кора од врба.

Салицилна киселина, позната и како БХА, ги ексфолира мртвите клетки на кожата и го извлекува вишокот на себум, нечистотијата од порите, спречувајќи формирање на црнки и митесери.

Кората од врба содржи салицин, од кој се добива салицилна киселина. Помага во чистење на порите и ги ублажува лузните од акни и иритацијата на кожата, оставајќи ја кожата мазна и чиста.

Екстракт од чајно дрво помага во контролирање на нивото на себум и намалување на избувнувањата, има улога во третманот на акни поради неговите антиинфламаторни и антимикробни својства.

Зошто COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser е посебен:

• Брзо развива богата пена
• Темелно ги чисти порите

Пените со кремаста текстура извлекуваат нечистотии од порите.

• Содржи природна БХА компонента

Ги раствора маснотиите и ја освежува кожата

• Ја смирува и ја чисти кожата

Ја ексфолира кожата и спречува формирање на црнки и митесери

• Бенефит за кожата

Контрола на производството на себум и темелно чистење на кожата

• Не содржи: парабени, сулфати, алкохол
• Вегански, хипоалергичен, дерматолошки тестиран

Пакување: 150 ml

Начин на употреба:

• Нанесете умерена количина на раката
• Додадете вода и направете пена.
• Масирајте го лицето и вратот, избегнувајќи ја областа околу очите.
• Исплакнете со топла вода.

Спецификации

Бренд
COSRX

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
MYUT5VA1B2

EAN /   код

EAN /   код
AN94LO25X6
790ДЕН

Опис на производот

Опис:

Нежен чистач и пилинг за лице

Производ за секојдневно миење на лицето со салицилна киселина, кој не ја суши кожата

COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser се раздвојува во микро меурчиња од пена и на тој начин го отстранува вишокот на себум, мртвите клетки на кожата и нечистотиите, што е особено важно во третманот на акни и флеки, оставајќи ја кожата мека и мазна без чувство на прекумерно сушење, со блескав и освежен тен. Погоден за сите типови на кожа.

Содржи ботанички состојки: 0,5% салицилна киселина, масло од чајно дрво и вода од кора од врба.

Салицилна киселина, позната и како БХА, ги ексфолира мртвите клетки на кожата и го извлекува вишокот на себум, нечистотијата од порите, спречувајќи формирање на црнки и митесери.

Кората од врба содржи салицин, од кој се добива салицилна киселина. Помага во чистење на порите и ги ублажува лузните од акни и иритацијата на кожата, оставајќи ја кожата мазна и чиста.

Екстракт од чајно дрво помага во контролирање на нивото на себум и намалување на избувнувањата, има улога во третманот на акни поради неговите антиинфламаторни и антимикробни својства.

Зошто COSRX Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser е посебен:

• Брзо развива богата пена
• Темелно ги чисти порите

Пените со кремаста текстура извлекуваат нечистотии од порите.

• Содржи природна БХА компонента

Ги раствора маснотиите и ја освежува кожата

• Ја смирува и ја чисти кожата

Ја ексфолира кожата и спречува формирање на црнки и митесери

• Бенефит за кожата

Контрола на производството на себум и темелно чистење на кожата

• Не содржи: парабени, сулфати, алкохол
• Вегански, хипоалергичен, дерматолошки тестиран

Пакување: 150 ml

Начин на употреба:

• Нанесете умерена количина на раката
• Додадете вода и направете пена.
• Масирајте го лицето и вратот, избегнувајќи ја областа околу очите.
• Исплакнете со топла вода.

Спецификации

Бренд
COSRX

Тежина и димензии

Тежина
0.36 kg

Ананас ID

Шифра на производот
MYUT5VA1B2

EAN /   код

EAN /   код
AN94LO25X6
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.