Slike DAIKIN Клима Инвертер  SENSIRA FTXF35C-RXF35C 3.3-3.5kw A++/A+
Slike DAIKIN Клима Инвертер  SENSIRA FTXF35C-RXF35C 3.3-3.5kw A++/A+

DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35C-RXF35C 3.3-3.5kw A++/A+

River Soft
53.800ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (3.30/4.01)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3800.00 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4800.00 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3300/3500 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1000 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 940 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 690.00 m3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 0.00 l/h
• НИВО НА БУЧАВА: 43.00 dB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 C ДО 46 C
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 9.00 kg
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 28.00 kg
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 35 м2
• ФРЕОН: R32
• ФИЛТРИ: Филтер против мувла
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 658 X 550 X 275 mm

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
43 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3500 W
Тип на производ
Инвертер клима

Димензии на производот

Должина (см)
275 cm
Ширина (см)
550 cm
Висина (см)
658 cm

Ананас ID

Шифра на производот
E6X9J55837

EAN /   код

EAN /   код
AN8K4XICMP
53.800ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Енергетска класа (SEER/SCOP): A++ (3.30/4.01)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ: 3800.00 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ: 4800.00 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ: 3300/3500 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ: 1000 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ: 940 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ: 690.00 m3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ: 0.00 l/h
• НИВО НА БУЧАВА: 43.00 dB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: ОД -15 C ДО 46 C
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА: 9.00 kg
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА: 28.00 kg
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА: до 35 м2
• ФРЕОН: R32
• ФИЛТРИ: Филтер против мувла
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА: 658 X 550 X 275 mm

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
43 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3500 W
Тип на производ
Инвертер клима

Димензии на производот

Должина (см)
275 cm
Ширина (см)
550 cm
Висина (см)
658 cm

Ананас ID

Шифра на производот
E6X9J55837

EAN /   код

EAN /   код
AN8K4XICMP
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.