Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++

DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF35D-RXF35D 3.5kw A++

River Soft
56.800ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• Инвертер 3,5kw
• A++ klasa
• Енергетска класа (SEER/SCOP):A++ (6.5/4.11)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:3800.00 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4400.00 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3300/3500 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1000 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:940 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ:710.00 m3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:0.00 l/h
• НИВО НА БУЧАВА:43.00 dB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 C ДО 46 C
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.50 kg
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:26.00 kg
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
• ФРЕОН:R32
• ФИЛТРИ:Филтер за прашина
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:658 X 550 X 275 mm

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
43 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3500 W
Тип на производ
Инвертер клима

Димензии на производот

Должина (см)
275 cm
Ширина (см)
658 cm
Висина (см)
550 cm

Ананас ID

Шифра на производот
53X9JC9UOA

EAN /   код

EAN /   код
ANJF4XIWFI
56.800ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Инвертер 3,5kw
• A++ klasa
• Енергетска класа (SEER/SCOP):A++ (6.5/4.11)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:3800.00 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:4400.00 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:3300/3500 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:1000 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:940 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ:710.00 m3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:0.00 l/h
• НИВО НА БУЧАВА:43.00 dB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 C ДО 46 C
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:8.50 kg
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:26.00 kg
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 35 м2
• ФРЕОН:R32
• ФИЛТРИ:Филтер за прашина
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:658 X 550 X 275 mm

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
43 dB
Површина за филтрирање
35
Моќ
3500 W
Тип на производ
Инвертер клима

Димензии на производот

Должина (см)
275 cm
Ширина (см)
658 cm
Висина (см)
550 cm

Ананас ID

Шифра на производот
53X9JC9UOA

EAN /   код

EAN /   код
ANJF4XIWFI
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.