Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A
Slike DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A

DAIKIN Клима Инвертер SENSIRA FTXF71D-RXF71D 7.0 KW A

River Soft
111.100ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

• Инвертер 7.0 KW A класа
• Енергетска класа (SEER/SCOP):A (5.15/3.81)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:7300.00 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:9000.00 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:7100/8200 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:2770 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:2600 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ:1074.00 m3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:0.00 l/h
• НИВО НА БУЧАВА:46.00 dB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 C ДО 46 C
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:13.50 kg
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:50.00 kg
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 80 м2
• ФРЕОН:R32
• ФИЛТРИ:Филтер за прашина
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:870 X 734 X 373 mm

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Површина за филтрирање
80
Моќ
7000 W
Тип на производ
Инвертер клима

Димензии на производот

Должина (см)
373 cm
Ширина (см)
870 cm
Висина (см)
734 cm

Ананас ID

Шифра на производот
IEW9JASDL6

EAN /   код

EAN /   код
AN9F4XI78Q
111.100ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Инвертер 7.0 KW A класа
• Енергетска класа (SEER/SCOP):A (5.15/3.81)
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ:7300.00 W
• МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ:9000.00 W
• ПРОСЕЧНА МОЌНОСТ:7100/8200 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ЛАДЕЊЕ:2770 W
• ВЛЕЗНА МОЌНОСТ ГРЕЕЊЕ:2600 W
• ПРОТОК НА ВОЗДУХ:1074.00 m3
• КАПАЦИТЕТ НА ОДВЛАЖНУВАЊЕ:0.00 l/h
• НИВО НА БУЧАВА:46.00 dB
• РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА:ОД -15 C ДО 46 C
• МАСА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:13.50 kg
• МАСА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА:50.00 kg
• ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА:до 80 м2
• ФРЕОН:R32
• ФИЛТРИ:Филтер за прашина
• ДИМЕНЗИИ НАДВ. ЕДИНИЦА:870 X 734 X 373 mm

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
46 dB
Површина за филтрирање
80
Моќ
7000 W
Тип на производ
Инвертер клима

Димензии на производот

Должина (см)
373 cm
Ширина (см)
870 cm
Висина (см)
734 cm

Ананас ID

Шифра на производот
IEW9JASDL6

EAN /   код

EAN /   код
AN9F4XI78Q
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.