Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима

DAIKIN NEW SENSIRA FTXC35D инвертер клима

АНАНАС ШОП
49.900 ДЕНЗаштеда 4.990 ДЕН
44.910ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

•    Инвертер со номинална моќност на греење:  4.0 kw
•    Енергетска класа:  а++/а+
•    (SEER/SCOP): (6.87/ 4.28)
•    Kапацитет на греење (мин./ном./макс) (kw): 1.3 / 4,00 / 4.8 kw
•    Kапацитет на ладење (мин./ном./макс) (kw): 1.3 / 2,56  / 3.0 kw
•    Годишна потрош. На ел. Енергија при греење (kwh/a):  732
•    Годишна потрош. На ел. Енергија при ладење (kwh/a):  175
•    Работна температура при греење (°c):  -15 ⁓ +18
•    Работна температура при ладење (°c):  10 ⁓ +46
•    Препорачана површина греење/ладење (m2):  25-35 / 40                                                              
•    Сертификат за доказ на декларирани карактеристики: EUROVENT
•    Бучавост на надворешна единица db(a):  46                            
•    Бучавост на внатрешна единица db(a):  22/26/41 
•    Tип на фреон:  R32                                                                                              
•    Димензии на надворешна единица (В x Ш x Д) (MM): 550 x 658 x 273
•    Димензии на внатрешна единица (В x Ш x Д) (MM): 288 x 770 x 234
•    Teжина на внатрешна единица (kg): 9.5
•    Tежина на надворешна единица (kg): 26
•    Гаранција 36 месеци
•    Јапонска инвертер технологија со “swing” компресор
•    “Econo mode “режим 
•    Катехински и титан деодорирачки филтер за почист воздух
•    (Опција) “onecta“ – апликација за онлајн контрола преку мобилен телефон

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
YVGJPNAYHT

EAN /   код

EAN /   код
ANEJAEPNVB
49.900 ДЕНЗаштеда 4.990 ДЕН
44.910ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

•    Инвертер со номинална моќност на греење:  4.0 kw
•    Енергетска класа:  а++/а+
•    (SEER/SCOP): (6.87/ 4.28)
•    Kапацитет на греење (мин./ном./макс) (kw): 1.3 / 4,00 / 4.8 kw
•    Kапацитет на ладење (мин./ном./макс) (kw): 1.3 / 2,56  / 3.0 kw
•    Годишна потрош. На ел. Енергија при греење (kwh/a):  732
•    Годишна потрош. На ел. Енергија при ладење (kwh/a):  175
•    Работна температура при греење (°c):  -15 ⁓ +18
•    Работна температура при ладење (°c):  10 ⁓ +46
•    Препорачана површина греење/ладење (m2):  25-35 / 40                                                              
•    Сертификат за доказ на декларирани карактеристики: EUROVENT
•    Бучавост на надворешна единица db(a):  46                            
•    Бучавост на внатрешна единица db(a):  22/26/41 
•    Tип на фреон:  R32                                                                                              
•    Димензии на надворешна единица (В x Ш x Д) (MM): 550 x 658 x 273
•    Димензии на внатрешна единица (В x Ш x Д) (MM): 288 x 770 x 234
•    Teжина на внатрешна единица (kg): 9.5
•    Tежина на надворешна единица (kg): 26
•    Гаранција 36 месеци
•    Јапонска инвертер технологија со “swing” компресор
•    “Econo mode “режим 
•    Катехински и титан деодорирачки филтер за почист воздух
•    (Опција) “onecta“ – апликација за онлајн контрола преку мобилен телефон

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
YVGJPNAYHT

EAN /   код

EAN /   код
ANEJAEPNVB
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.