Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC50C инвертер клима
Slike DAIKIN NEW SENSIRA FTXC50C инвертер клима

DAIKIN NEW SENSIRA FTXC50C инвертер клима

АНАНАС ШОП
75.500 ДЕНЗаштеда 7.550 ДЕН
67.950ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

 • ИНВЕРТЕР СО НОМИНАЛНА МОЌНОСТ НА ГРЕЕЊЕ  :  5.6 kW                                                            
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА) :  А++/А+
 • (SEER/SCOP):  (6.45 / 4.42 )
 • KАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ (МИН./НОМ./МАКС)( kW): 1.36 / 5.62 / 6.6 kW
 • KАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ (МИН./НОМ./МАКС)(kW): 1.40 / 5.10 / 6.2 kW
 • ГОДИШНА ПОТРОШ. НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА ПРИ ГРЕЕЊЕ (KWh/a):  1.236
 • ГОДИШНА ПОТРОШ. НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА ПРИ ЛАДЕЊЕ (KWh/a):   276
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ГРЕЕЊЕ (°C) :  -15 ⁓ +24
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ЛАДЕЊЕ (°C) : -10 ⁓ +46
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА  ГРЕЕЊЕ/ЛАДЕЊЕ (M2) :  40-45 / 45-55                                                              
 • СЕРТИФИКАТ ЗА ДОКАЗ НА ДЕКЛАРИРАНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : EUROVENT
 • БУЧАВОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА DB(A):  46                            
 • БУЧАВОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА DB(A):  30 / 33 /39 
 • TИП НА ФРЕОН:  R32                                                                                              
 • ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (В x Ш x Д)(MM) : 615 x 845  x 300
 • ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:  (В x Ш x Д)( MM) :  288 x 770 x 234
 • TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (KG) : 9.5
 • TЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (KG) : 39
 • ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ
 • ЈАПОНСКА ИНВЕРТЕР ТЕХНОЛОГИЈА СО “SWING” КОМПРЕСОР
 • “ECONO MODE “РЕЖИМ 
 • КАТЕХИНСКИ И ТИТАН ДЕОДОРИРАЧКИ ФИЛТЕР ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ
 • (ОПЦИЈА) “ ONECTA “АПЛИКАЦИЈА ЗА ОНЛАЈН КОНТРОЛА ПРЕКУ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН)

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
FTGJP02049

EAN /   код

EAN /   код
ANKKAEPYQ3
75.500 ДЕНЗаштеда 7.550 ДЕН
67.950ДЕН
Понудата важи од 01/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

 • ИНВЕРТЕР СО НОМИНАЛНА МОЌНОСТ НА ГРЕЕЊЕ  :  5.6 kW                                                            
 • ЕНЕРГЕТСКА КЛАСА) :  А++/А+
 • (SEER/SCOP):  (6.45 / 4.42 )
 • KАПАЦИТЕТ НА ГРЕЕЊЕ (МИН./НОМ./МАКС)( kW): 1.36 / 5.62 / 6.6 kW
 • KАПАЦИТЕТ НА ЛАДЕЊЕ (МИН./НОМ./МАКС)(kW): 1.40 / 5.10 / 6.2 kW
 • ГОДИШНА ПОТРОШ. НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА ПРИ ГРЕЕЊЕ (KWh/a):  1.236
 • ГОДИШНА ПОТРОШ. НА ЕЛ. ЕНЕРГИЈА ПРИ ЛАДЕЊЕ (KWh/a):   276
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ГРЕЕЊЕ (°C) :  -15 ⁓ +24
 • РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА ПРИ ЛАДЕЊЕ (°C) : -10 ⁓ +46
 • ПРЕПОРАЧАНА ПОВРШИНА  ГРЕЕЊЕ/ЛАДЕЊЕ (M2) :  40-45 / 45-55                                                              
 • СЕРТИФИКАТ ЗА ДОКАЗ НА ДЕКЛАРИРАНИ КАРАКТЕРИСТИКИ : EUROVENT
 • БУЧАВОСТ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА DB(A):  46                            
 • БУЧАВОСТ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА DB(A):  30 / 33 /39 
 • TИП НА ФРЕОН:  R32                                                                                              
 • ДИМЕНЗИИ НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (В x Ш x Д)(MM) : 615 x 845  x 300
 • ДИМЕНЗИИ НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА:  (В x Ш x Д)( MM) :  288 x 770 x 234
 • TEЖИНА НА ВНАТРЕШНА ЕДИНИЦА (KG) : 9.5
 • TЕЖИНА НА НАДВОРЕШНА ЕДИНИЦА (KG) : 39
 • ГАРАНЦИЈА 36 МЕСЕЦИ
 • ЈАПОНСКА ИНВЕРТЕР ТЕХНОЛОГИЈА СО “SWING” КОМПРЕСОР
 • “ECONO MODE “РЕЖИМ 
 • КАТЕХИНСКИ И ТИТАН ДЕОДОРИРАЧКИ ФИЛТЕР ЗА ПОЧИСТ ВОЗДУХ
 • (ОПЦИЈА) “ ONECTA “АПЛИКАЦИЈА ЗА ОНЛАЈН КОНТРОЛА ПРЕКУ МОБИЛЕН ТЕЛЕФОН)

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела

Ананас ID

Шифра на производот
FTGJP02049

EAN /   код

EAN /   код
ANKKAEPYQ3
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.