Slike DAIKIN Прочистувач на воздух - MC70
Slike DAIKIN Прочистувач на воздух - MC70

DAIKIN Прочистувач на воздух - MC70

АЛМАКОС КЛИМА ДООЕЛ
34.109 ДЕНЗаштеда 11.938 ДЕН
22.171ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 30/12/2023

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Прочистувачот на воздух MCK70YV од линијата Ururu на Daikin го прочистува и развлажува воздухот во вашиот дом. Ќе ја развлажи просторијата со максимална брзина од 650 ml/h, што е совршено за поголеми површини.

✅ Опременa со два Flash-стримери, единицата има двојно поголема моќ на разложување на честичкитe од прашина, мирисите и штетните гасови.
✅ Одликувајќи се со структурен дизајн кој поефикасно го зрачи филтерот, двојните стримери обезбедуваат чистење на внатрешноста на единицата, отстранувајќи ги бактериите од филтерот за собирање прашина.
✅ Прочистување на воздухот за големи простори до 96 m² како што се станови и простории за лесни комерцијални дејности
✅ Чист воздух благодарение на пристапот ‘Catch and Clean’ (“Фати и исчисти”) на Daikin со разградување на штетните материи·
✅ Електростатички HEPA филтер со високи перформанси кој не се затнува лесно, па загубата на притисок е мала·
✅ Филтерот не треба да се менува десет години, така што трошоците за одржување се мали ·
✅ Eкстремно тивок – eден од најтивките прочистувачи на воздух во продажба на европскиот пазар

Функции:

✅ Влажење – Одржува удобно ниво на влажност преку вградениот резервоар за вода
✅ Моќно отстранување на непријатните мириси – Филтерот за отстранување на непријатните мириси ги апсорбира мирисите кои потоа ефикасно се разградуваат со двојните стримери.
✅ Светилки со сензор за прашина (PM2,5/прашина) и мирис
✅ Економичен режим
✅ Анти-полен режим
✅ Турбо режим
✅ Безбеден за деца
✅ Прилагодување на осветленоста
✅ Автоматско рестартирање по прекин на напојувањето

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Други карактеристики
Навлажнување Сензори за температура и влажност Светилки со сензор за прашина (PM2,5/прашина) и мирис Електростатски HEPA-филтер Вградени два Flash Streamer уреди отстранување на непријатните мириси Анти-полен режим Турбо режим Автоматско рестартирање по прекин на напојувањето

Ананас ID

Шифра на производот
C1H4QZ9J61

EAN /   код

EAN /   код
4573535107255
34.109 ДЕНЗаштеда 11.938 ДЕН
22.171ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 30/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

Прочистувачот на воздух MCK70YV од линијата Ururu на Daikin го прочистува и развлажува воздухот во вашиот дом. Ќе ја развлажи просторијата со максимална брзина од 650 ml/h, што е совршено за поголеми површини.

✅ Опременa со два Flash-стримери, единицата има двојно поголема моќ на разложување на честичкитe од прашина, мирисите и штетните гасови.
✅ Одликувајќи се со структурен дизајн кој поефикасно го зрачи филтерот, двојните стримери обезбедуваат чистење на внатрешноста на единицата, отстранувајќи ги бактериите од филтерот за собирање прашина.
✅ Прочистување на воздухот за големи простори до 96 m² како што се станови и простории за лесни комерцијални дејности
✅ Чист воздух благодарение на пристапот ‘Catch and Clean’ (“Фати и исчисти”) на Daikin со разградување на штетните материи·
✅ Електростатички HEPA филтер со високи перформанси кој не се затнува лесно, па загубата на притисок е мала·
✅ Филтерот не треба да се менува десет години, така што трошоците за одржување се мали ·
✅ Eкстремно тивок – eден од најтивките прочистувачи на воздух во продажба на европскиот пазар

Функции:

✅ Влажење – Одржува удобно ниво на влажност преку вградениот резервоар за вода
✅ Моќно отстранување на непријатните мириси – Филтерот за отстранување на непријатните мириси ги апсорбира мирисите кои потоа ефикасно се разградуваат со двојните стримери.
✅ Светилки со сензор за прашина (PM2,5/прашина) и мирис
✅ Економичен режим
✅ Анти-полен режим
✅ Турбо режим
✅ Безбеден за деца
✅ Прилагодување на осветленоста
✅ Автоматско рестартирање по прекин на напојувањето

Спецификации

Бренд
Daikin

Технички детали

Боја на производот
Бела
Други карактеристики
Навлажнување Сензори за температура и влажност Светилки со сензор за прашина (PM2,5/прашина) и мирис Електростатски HEPA-филтер Вградени два Flash Streamer уреди отстранување на непријатните мириси Анти-полен режим Турбо режим Автоматско рестартирање по прекин на напојувањето

Ананас ID

Шифра на производот
C1H4QZ9J61

EAN /   код

EAN /   код
4573535107255

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.