Slike DELL Лаптоп NOTEBOOK Latitude 3520,15,6” FHD,i3-1115G4,8GB DDR4, 256SSD M.2,Cam + Mic,41WHrExp.charge,Intel UHD Graphics,Win 10Pro
Ново
Slike DELL Лаптоп NOTEBOOK Latitude 3520,15,6” FHD,i3-1115G4,8GB DDR4, 256SSD M.2,Cam + Mic,41WHrExp.charge,Intel UHD Graphics,Win 10Pro
Ново

DELL Лаптоп NOTEBOOK Latitude 3520,15,6” FHD,i3-1115G4,8GB DDR4, 256SSD M.2,Cam + Mic,41WHrExp.charge,Intel UHD Graphics,Win 10Pro

АНАНАС ШОП
39.500 ДЕНЗаштеда 6.410 ДЕН
33.090ДЕН
Понудата важи од 02/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Лаптоп NOTEBOOK DELL Latitude 3520,15,6” FHD,i3-1115G4,8GB DDR4, 256SSD M.2,Cam + Mic,3 cell,41WHrExp.charge,Intel UHD Graphics,WiFi 6+ BT,key.with numpad,Win 10Pro

ExpressConnect автоматски се придружува на најсилните точки за пристап во канцеларијата и дава приоритет на пропусниот опсег за конференциски апликации, каде и да работите. ExpressResponse Дајте приоритет на вашите најважни апликации, за да се отвораат побрзо и да работат подобро. ExpressCharge Dell Optimizer го продолжува времето на работа и ги подобрува перформансите на батеријата со прилагодување на вашите модели и полнење до 80% за еден час. Интелигентно аудио Соработувајте како да сте во иста просторија. Интелигентното аудио го подобрува квалитетот на вашиот звук и ги намалува звуците во позадина, за да можете да слушате и да ве слушаат, создавајќи подобро искуство на конференции за сите.

Суштински карактеристики за секој бизнис

Брзи перформанси: до 11-та генерација процесори Intel ® Core™ i7 им нудат на бизнисите перформанси, управливост, вградени безбедносни карактеристики и стабилност на Intel ® и се усогласуваат со патоказот доказ за иднината. Преземете и непречено стартувајте ги графички интензивните апликации со опционалниот NVIDIA MX350.

Поврзете се каде било: беспрекорно работете во движење благодарение на и eSIM технологијата и опционалните LTE мобилни широкопојасни брзини до 450 Mbps. Способноста на Intel® Wi-Fi 6 обезбедува сигурно поврзување, брзи брзини и безбедност од следната генерација на компјутерите и безжичните мрежи.

Приклучоци за која било намена: Компатибилен со повеќе монитори и додатоци, со целосен опсег на достапни порти, вклучително и USB 3.2 Gen2 Type-C™ приклучок и стари порти како HDMI и RJ45.

Започнете брзо: стартувајте веднаш со читач за отпечатоци вграден во копчето за вклучување.

Напојување преку: Ефикасност на возење со опции за батерии со мала густина, 3C и 4C.

 

Модерен дизајн

Извонредно дизајниран: нашиот Latitude 3520 е помал, потенок и полесен, со нова потемна завршница, полирани странични ѕидови и тенка рамка.

Надградена тастатура: поголемата тастатура од раб до раб, капачињата и 10% поголемата тастатура на допир го олеснуваат пишувањето и навигацијата од кога било. Плус, тастатурата со позадинско осветлување ја обезбедува флексибилноста потребна за работа во секое време од каде било.

Подобрен дисплеј: стекнете посветлен приказ со панелите со Full HD екран од 250 нити.

Бленда за приватност: Достапно со механичка бленда за камера за приватност за дополнителна безбедност. Нашата посветеност на одржливост: нашите системи се EPEAT Gold Certified и обезбедуваат дека Latitude е купување за кое можете да се чувствувате добро. Плус, изборот на системи во согласност со Energy Star не само што заштедува пари, туку и ги намалува емисиите поврзани со производството на електрична енергија

Модернизирајте го вашето искуство со Dell Technologies Unified Workspace.

Dell Technologies Unified Workspace е златен стандарден пристап кој ви помага да постигнете модернизирана околина на крајната точка и да испорачате оптимизирано искуство на крајниот корисник. Софтверот и решенијата за услуги на Dell се интегрираат со тековните околини на крајната точка и обезбедуваат подобрена ефикасност, функционални увиди и оптимизирано искуство за распоредување, безбедност, управување и поддршка.
 

Процесор
11th Generation Intel® Core™ i3-1115G4 (6 MB Cache, 2 Core, 4 Threads, 3.0 GHz to 4.10 GHz, 15 W)

Оперативен систем
Windows 11 Pro, 64-bit

Графичка картица
Integrated:
Intel® UHD Graphics

Екран
15.6-inch, FHD 1920 x 1080, 60 Hz

Меморија
8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz

Складирање
M.2 2280, 256 GB, PCIe NVMe Gen3 x4, Class 40 SSD

 

Спецификации

Бренд
DELL

Ананас ID

Шифра на производот
QA2DKPK6Q1

EAN /   код

EAN /   код
ANRQIXHGNP
39.500 ДЕНЗаштеда 6.410 ДЕН
33.090ДЕН
Понудата важи од 02/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Лаптоп NOTEBOOK DELL Latitude 3520,15,6” FHD,i3-1115G4,8GB DDR4, 256SSD M.2,Cam + Mic,3 cell,41WHrExp.charge,Intel UHD Graphics,WiFi 6+ BT,key.with numpad,Win 10Pro

ExpressConnect автоматски се придружува на најсилните точки за пристап во канцеларијата и дава приоритет на пропусниот опсег за конференциски апликации, каде и да работите. ExpressResponse Дајте приоритет на вашите најважни апликации, за да се отвораат побрзо и да работат подобро. ExpressCharge Dell Optimizer го продолжува времето на работа и ги подобрува перформансите на батеријата со прилагодување на вашите модели и полнење до 80% за еден час. Интелигентно аудио Соработувајте како да сте во иста просторија. Интелигентното аудио го подобрува квалитетот на вашиот звук и ги намалува звуците во позадина, за да можете да слушате и да ве слушаат, создавајќи подобро искуство на конференции за сите.

Суштински карактеристики за секој бизнис

Брзи перформанси: до 11-та генерација процесори Intel ® Core™ i7 им нудат на бизнисите перформанси, управливост, вградени безбедносни карактеристики и стабилност на Intel ® и се усогласуваат со патоказот доказ за иднината. Преземете и непречено стартувајте ги графички интензивните апликации со опционалниот NVIDIA MX350.

Поврзете се каде било: беспрекорно работете во движење благодарение на и eSIM технологијата и опционалните LTE мобилни широкопојасни брзини до 450 Mbps. Способноста на Intel® Wi-Fi 6 обезбедува сигурно поврзување, брзи брзини и безбедност од следната генерација на компјутерите и безжичните мрежи.

Приклучоци за која било намена: Компатибилен со повеќе монитори и додатоци, со целосен опсег на достапни порти, вклучително и USB 3.2 Gen2 Type-C™ приклучок и стари порти како HDMI и RJ45.

Започнете брзо: стартувајте веднаш со читач за отпечатоци вграден во копчето за вклучување.

Напојување преку: Ефикасност на возење со опции за батерии со мала густина, 3C и 4C.

 

Модерен дизајн

Извонредно дизајниран: нашиот Latitude 3520 е помал, потенок и полесен, со нова потемна завршница, полирани странични ѕидови и тенка рамка.

Надградена тастатура: поголемата тастатура од раб до раб, капачињата и 10% поголемата тастатура на допир го олеснуваат пишувањето и навигацијата од кога било. Плус, тастатурата со позадинско осветлување ја обезбедува флексибилноста потребна за работа во секое време од каде било.

Подобрен дисплеј: стекнете посветлен приказ со панелите со Full HD екран од 250 нити.

Бленда за приватност: Достапно со механичка бленда за камера за приватност за дополнителна безбедност. Нашата посветеност на одржливост: нашите системи се EPEAT Gold Certified и обезбедуваат дека Latitude е купување за кое можете да се чувствувате добро. Плус, изборот на системи во согласност со Energy Star не само што заштедува пари, туку и ги намалува емисиите поврзани со производството на електрична енергија

Модернизирајте го вашето искуство со Dell Technologies Unified Workspace.

Dell Technologies Unified Workspace е златен стандарден пристап кој ви помага да постигнете модернизирана околина на крајната точка и да испорачате оптимизирано искуство на крајниот корисник. Софтверот и решенијата за услуги на Dell се интегрираат со тековните околини на крајната точка и обезбедуваат подобрена ефикасност, функционални увиди и оптимизирано искуство за распоредување, безбедност, управување и поддршка.
 

Процесор
11th Generation Intel® Core™ i3-1115G4 (6 MB Cache, 2 Core, 4 Threads, 3.0 GHz to 4.10 GHz, 15 W)

Оперативен систем
Windows 11 Pro, 64-bit

Графичка картица
Integrated:
Intel® UHD Graphics

Екран
15.6-inch, FHD 1920 x 1080, 60 Hz

Меморија
8 GB, 1 x 8 GB, DDR4, 3200 MHz

Складирање
M.2 2280, 256 GB, PCIe NVMe Gen3 x4, Class 40 SSD

 

Спецификации

Бренд
DELL

Ананас ID

Шифра на производот
QA2DKPK6Q1

EAN /   код

EAN /   код
ANRQIXHGNP
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.