0 thumbnail image for DR.VITON Маска од австралиска розова глина за лице 120 мл
1 thumbnail image for DR.VITON Маска од австралиска розова глина за лице 120 мл
Selected image for DR.VITON Маска од австралиска розова глина за лице 120 мл
Selected image for DR.VITON Маска од австралиска розова глина за лице 120 мл

DR.VITON Маска од австралиска розова глина за лице 120 мл

415 ДЕНЗаштеда 83 ДЕН
332ДЕН
Понудата важи од 21/05/2024 до 16/06/2024

Опис на производот

д-р. Viton - Australian Pink Clay Mask е идеална маска за детоксикација која ги отстранува нечистотиите од површината, но и од подлабоките слоеви на кожата, враќајќи и го природниот сјај. Содржи внимателно одбрани состојки и е погоден за сите типови на кожа, дури и за чувствителна и сува кожа, помагајќи да се елиминира црвенилото и да се изедначи тенот.

Розовата глина содржана е најдобрата од сите глини за лице, бидејќи е нежна, но делува така што го отстранува вишокот маснотии од кожата, но не ја отстранува природната влажност, туку повеќе и помага на дехидрираната кожа да се врати на своето оригинална и здрава состојба. Комбинацијата од розова глина со екстракти од цветови од хибискус, леска вештерка, лисја од рузмарин, алги, зелен чај дополнет со стероли од калинка, алое вера, кокосово масло и витамини А и Е има ефект на пилинг на лицето и длабоко продира и ги чисти токсините од кожата. На овој начин се апсорбираат сите други хранливи материи кои ја враќаат виталноста на кожата, ја штитат од стресни фактори на околината и помагаат во регенерацијата на клетките.
Урамнотежената комбинација од розова глина и други состојки има брз и докажан ефект во намалувањето на црвенилото и иритацијата предизвикана од акни или други кожни проблеми, особено купероза и розацеа.

Спецификации

Бренд
DR.VITON

Тежина и димензии

Тежина
0.21 kg
Волумен
120 ml

Карактеристики

Пол
Унисекс
Е наменето за
Отстранување на нечистотиите од површината, но и од подлабоките слоеви на кожата, враќајќи и го природниот сјај.
Земја на потекло
Јужна Кореја

Ананас ID

Шифра на производот
UEESPTNNJN

EAN /   код

EAN /   код
5319991795372
415 ДЕНЗаштеда 83 ДЕН
332ДЕН
Понудата важи од 21/05/2024 до 16/06/2024

Опис на производот

д-р. Viton - Australian Pink Clay Mask е идеална маска за детоксикација која ги отстранува нечистотиите од површината, но и од подлабоките слоеви на кожата, враќајќи и го природниот сјај. Содржи внимателно одбрани состојки и е погоден за сите типови на кожа, дури и за чувствителна и сува кожа, помагајќи да се елиминира црвенилото и да се изедначи тенот.

Розовата глина содржана е најдобрата од сите глини за лице, бидејќи е нежна, но делува така што го отстранува вишокот маснотии од кожата, но не ја отстранува природната влажност, туку повеќе и помага на дехидрираната кожа да се врати на своето оригинална и здрава состојба. Комбинацијата од розова глина со екстракти од цветови од хибискус, леска вештерка, лисја од рузмарин, алги, зелен чај дополнет со стероли од калинка, алое вера, кокосово масло и витамини А и Е има ефект на пилинг на лицето и длабоко продира и ги чисти токсините од кожата. На овој начин се апсорбираат сите други хранливи материи кои ја враќаат виталноста на кожата, ја штитат од стресни фактори на околината и помагаат во регенерацијата на клетките.
Урамнотежената комбинација од розова глина и други состојки има брз и докажан ефект во намалувањето на црвенилото и иритацијата предизвикана од акни или други кожни проблеми, особено купероза и розацеа.

Спецификации

Бренд
DR.VITON

Тежина и димензии

Тежина
0.21 kg
Волумен
120 ml

Карактеристики

Пол
Унисекс
Е наменето за
Отстранување на нечистотиите од површината, но и од подлабоките слоеви на кожата, враќајќи и го природниот сјај.
Земја на потекло
Јужна Кореја

Ананас ID

Шифра на производот
UEESPTNNJN

EAN /   код

EAN /   код
5319991795372
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.