Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E
Slike EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E

EINHELL Електричен дувачки лист GC-EL 3024 E

Електрометал
3.222ДЕН

Боја:Црвена

Информации за испорака

Опис на производот

 • Прекинувач за избор на функција за вшмукување/дување
 • Голема дводелна доводна цевка
 • Електронска контрола на брзината
 • Корисна дополнителна рачка - 2 водилки валјаци
 • Ќесе за отпад од 40 литри со прозорец
 • Прилагодлив појас за носење
 • Електрична дувалка и правосмукалка за листови GC-EL 3024 E е моќна алатка и сигурен асистент за градинари кои сакаат да ги чистат своите терени и градини. Префрлувањето без алатки помеѓу функциите за дување и правосмукалка овозможува овој дувалка и правосмукалка за листови брзо да се прилагодат на задачата што е при рака. Електронската контрола на брзината овозможува прецизно дозирање на моќта на вшмукување и дување. Два водечки валјаци го олеснуваат грбот и овозможуваат удобна работа на патеки, тревници и тежок терен. Големата дводелна цевка за вшмукување сигурно насочува дури и големи предмети во корпата за собирање од 40 литри без затнување. Меките и гломазните материјали како што се лисјата и тревата се намалени на 1/10 од нивната оригинална големина благодарение на интегрираната способност за дробење. Со прилагодлив ремче за носење, овој електричен дувачки лист и правосмукалка може удобно да се носат на тешки терени и овозможуваат работа со минимален напор без оптоварување на грбот.
 • Напојување: 230-240 V | Моќност од 50 Hz: 3000 W
 • Брзина на мирување: 7000 min^-1 - 13500 min^-1
 • Волумен на воздух: 240 km/h
 • Максимална моќ на вшмукување: 650 m³/h
 • Функција на здроби: 10:1
 • Капацитет на торбичката за собирање: 40 L

Спецификации

Бренд
Einhell

Карактеристики

Боја на производот
Црвена
Тип
Вентилатор за лисја

Други карактеристики

Други карактеристики
Kapacitet torbe [L]:40; Naramenice:Da; Ručka/e za nošenje:Da; Režim usisavanja:Da;

Тежина

Ширина
190 mm
Длабочина
440 mm
Висина
335 mm
Тежина
3.13 kg

Ананас ID

Шифра на производот
2D89GEXH0O

EAN /   код

EAN /   код
4006825658606
3.222ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

 • Прекинувач за избор на функција за вшмукување/дување
 • Голема дводелна доводна цевка
 • Електронска контрола на брзината
 • Корисна дополнителна рачка - 2 водилки валјаци
 • Ќесе за отпад од 40 литри со прозорец
 • Прилагодлив појас за носење
 • Електрична дувалка и правосмукалка за листови GC-EL 3024 E е моќна алатка и сигурен асистент за градинари кои сакаат да ги чистат своите терени и градини. Префрлувањето без алатки помеѓу функциите за дување и правосмукалка овозможува овој дувалка и правосмукалка за листови брзо да се прилагодат на задачата што е при рака. Електронската контрола на брзината овозможува прецизно дозирање на моќта на вшмукување и дување. Два водечки валјаци го олеснуваат грбот и овозможуваат удобна работа на патеки, тревници и тежок терен. Големата дводелна цевка за вшмукување сигурно насочува дури и големи предмети во корпата за собирање од 40 литри без затнување. Меките и гломазните материјали како што се лисјата и тревата се намалени на 1/10 од нивната оригинална големина благодарение на интегрираната способност за дробење. Со прилагодлив ремче за носење, овој електричен дувачки лист и правосмукалка може удобно да се носат на тешки терени и овозможуваат работа со минимален напор без оптоварување на грбот.
 • Напојување: 230-240 V | Моќност од 50 Hz: 3000 W
 • Брзина на мирување: 7000 min^-1 - 13500 min^-1
 • Волумен на воздух: 240 km/h
 • Максимална моќ на вшмукување: 650 m³/h
 • Функција на здроби: 10:1
 • Капацитет на торбичката за собирање: 40 L

Спецификации

Бренд
Einhell

Карактеристики

Боја на производот
Црвена
Тип
Вентилатор за лисја

Други карактеристики

Други карактеристики
Kapacitet torbe [L]:40; Naramenice:Da; Ručka/e za nošenje:Da; Režim usisavanja:Da;

Тежина

Ширина
190 mm
Длабочина
440 mm
Висина
335 mm
Тежина
3.13 kg

Ананас ID

Шифра на производот
2D89GEXH0O

EAN /   код

EAN /   код
4006825658606

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.