Selected image for EYENLIP First Magic Ampoule Snail 13ml

EYENLIP First Magic Ampoule Snail 13ml

Elloxy
320ДЕН

Опис на производот

Опис:

Високо концентрирана амупла која содржи екстракт од слуз од полжав (муцин) како главна состојка. Ампулата има густа текстура која не е леплива и брзо се апсорбира ја ревитализира кожата правијќи ја хидрирана и потхранета.

• Слузот од полжав ја измазнува кожата, ги пополнува брчките и спречува појава на нови брчки, го изедначува тенот, ефикасен е во третманот на флеки и лузни предизвикани од различна причина.
• Во состав на ампулата влегуваат и растителни екстракти кои го подобруваат ефектот на хидратација: вода од чемпрес, екстракт од камилица, екстракт од лист од алое вера.
• Церамид НП ја заштитува и обновува кожната бариера.
• Коплексот од семиња ја потхранува кожата и го подобрува нејзиниот сјај.
• Ниацинамид го изедначува тенот.
• Аденозин со ефект против брчки.

Една ампула од 13ml е доволна за употреба за повеќе од 10 денови.

Пакување: 13ml

Начин на употреба

По чистењето и нанесувањето на тонер, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата.

Спецификации

Бренд
EYENLIP

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg

Ананас ID

Шифра на производот
ZJPT5VB3IL

EAN /   код

EAN /   код
ANGKLO2Y83
320ДЕН

Опис на производот

Опис:

Високо концентрирана амупла која содржи екстракт од слуз од полжав (муцин) како главна состојка. Ампулата има густа текстура која не е леплива и брзо се апсорбира ја ревитализира кожата правијќи ја хидрирана и потхранета.

• Слузот од полжав ја измазнува кожата, ги пополнува брчките и спречува појава на нови брчки, го изедначува тенот, ефикасен е во третманот на флеки и лузни предизвикани од различна причина.
• Во состав на ампулата влегуваат и растителни екстракти кои го подобруваат ефектот на хидратација: вода од чемпрес, екстракт од камилица, екстракт од лист од алое вера.
• Церамид НП ја заштитува и обновува кожната бариера.
• Коплексот од семиња ја потхранува кожата и го подобрува нејзиниот сјај.
• Ниацинамид го изедначува тенот.
• Аденозин со ефект против брчки.

Една ампула од 13ml е доволна за употреба за повеќе од 10 денови.

Пакување: 13ml

Начин на употреба

По чистењето и нанесувањето на тонер, нанесете соодветна количина рамномерно на кожата.

Спецификации

Бренд
EYENLIP

Тежина и димензии

Тежина
0.26 kg

Ананас ID

Шифра на производот
ZJPT5VB3IL

EAN /   код

EAN /   код
ANGKLO2Y83
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.