0 thumbnail image for FANTAZIJA Крема за женски оргазам
1 thumbnail image for FANTAZIJA Крема за женски оргазам
Selected image for FANTAZIJA Крема за женски оргазам
Selected image for FANTAZIJA Крема за женски оргазам

FANTAZIJA Крема за женски оргазам

Fantazija
990 ДЕНЗаштеда 200 ДЕН
790ДЕН
Понудата важи од 02/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Крема која помага при отсуство или намалено либидо кај жените, отсуство на чувствителност на сексуална дразба, намалена влажност на вагината, како и отежнато постигнување оргазам. LADY ORGASM крема за женски оргазам содржи внимателно одбрани растителни состојки кои се селективни, реверзибилни инхибитори. Физиолошкото дејство на овој препарат настанува така што за време на сексуалната стимулација од corpus cavernsum-от на вагината се ослободува азот моноксид кој активира ензим гванилат циклаза, клучен ензим во синтеза на цикличниот гванозин монофосфат (cGMP). Цикличниот GMP потоа силно ги релаксира мазните мускули на вагината, зголемувајќи го протокот на крв во вагиналниот дел. Според ова, сексуалната стимулација е услов за фармаколошкото дејство на LADY ORGASM кремата за женски оргазам.

Спецификации

Бренд
FANTAZIJA

Тежина и димензии

Тежина
1.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
40HP1K6KM5

EAN /   код

EAN /   код
ANQY8Z0OMC
990 ДЕНЗаштеда 200 ДЕН
790ДЕН
Понудата важи од 02/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Крема која помага при отсуство или намалено либидо кај жените, отсуство на чувствителност на сексуална дразба, намалена влажност на вагината, како и отежнато постигнување оргазам. LADY ORGASM крема за женски оргазам содржи внимателно одбрани растителни состојки кои се селективни, реверзибилни инхибитори. Физиолошкото дејство на овој препарат настанува така што за време на сексуалната стимулација од corpus cavernsum-от на вагината се ослободува азот моноксид кој активира ензим гванилат циклаза, клучен ензим во синтеза на цикличниот гванозин монофосфат (cGMP). Цикличниот GMP потоа силно ги релаксира мазните мускули на вагината, зголемувајќи го протокот на крв во вагиналниот дел. Според ова, сексуалната стимулација е услов за фармаколошкото дејство на LADY ORGASM кремата за женски оргазам.

Спецификации

Бренд
FANTAZIJA

Тежина и димензии

Тежина
1.44 kg

Ананас ID

Шифра на производот
40HP1K6KM5

EAN /   код

EAN /   код
ANQY8Z0OMC
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.