Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Брош 1
Ново
Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Брош 1
Ново

ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Брош 1

ВИВА ИНЕС
2.500ДЕН

Боја:Сребрена

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Димензии: 50x25мм.
• Тежина: 4.90г.
• Рачна изработка Брош во форма на пеперутка, прецизно рачно изработен со помош на сложената техника на филигран со сребрена жица. Секој брош е уникатно ремек-дело, бидејќи не постојат две исти филигрански шари, а тоа го прави единствен.
Деликатната сребрена жица исткаена за да ги формира сложените крилја на пеперутката, ја доловува убавината на природата со неверојатни детали. Техниката на филигран додава допир на безвременска елеганција на брошот, што го прави моден додаток за секоја пригода.
Со својот посебен и индивидуален филигрански дизајн, овој брош со пеперутка се издвојува како симбол на уникатност и шарм.
Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир, како и со подлогата.Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
MDLU7J78OK

EAN /   код

EAN /   код
ANPNQO7VB7
2.500ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Димензии: 50x25мм.
• Тежина: 4.90г.
• Рачна изработка Брош во форма на пеперутка, прецизно рачно изработен со помош на сложената техника на филигран со сребрена жица. Секој брош е уникатно ремек-дело, бидејќи не постојат две исти филигрански шари, а тоа го прави единствен.
Деликатната сребрена жица исткаена за да ги формира сложените крилја на пеперутката, ја доловува убавината на природата со неверојатни детали. Техниката на филигран додава допир на безвременска елеганција на брошот, што го прави моден додаток за секоја пригода.
Со својот посебен и индивидуален филигрански дизајн, овој брош со пеперутка се издвојува како симбол на уникатност и шарм.
Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир, како и со подлогата.Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
MDLU7J78OK

EAN /   код

EAN /   код
ANPNQO7VB7
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.