Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Нараквица 12
Ново
Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Нараквица 12
Ново

ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Нараквица 12

ВИВА ИНЕС
6.500ДЕН

Боја:Сребрена

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Должина: 21см.
• Тежина: 16.50г.
• Сребрена нараквица, прецизно изработена со помош на техника на филигран. Парче накит што ја прикажува безвременската уметност на филигранот. Елегантно исткаените сребрени нишки ја формираат елеганцијата а привлечноста сe сјајните бели бисери кои се деликатно вградени во филигранскиот дизајн.
Секој бисер е внимателно поставен, додавајќи допир на префинетост и безвременска убавина на парчето. Комбинацијата на занаетчиската изработка на филигран и чистотата на белите бисери е спој на традицијата и модерната елеганција. Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
VELU77ETYP

EAN /   код

EAN /   код
ANIPQO7BM1
6.500ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Должина: 21см.
• Тежина: 16.50г.
• Сребрена нараквица, прецизно изработена со помош на техника на филигран. Парче накит што ја прикажува безвременската уметност на филигранот. Елегантно исткаените сребрени нишки ја формираат елеганцијата а привлечноста сe сјајните бели бисери кои се деликатно вградени во филигранскиот дизајн.
Секој бисер е внимателно поставен, додавајќи допир на префинетост и безвременска убавина на парчето. Комбинацијата на занаетчиската изработка на филигран и чистотата на белите бисери е спој на традицијата и модерната елеганција. Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
VELU77ETYP

EAN /   код

EAN /   код
ANIPQO7BM1
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.