Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Обетки 13
Ново
Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Обетки 13
Ново

ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Обетки 13

ВИВА ИНЕС
1.600ДЕН

Боја:Сребрена

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Големина: 10мм.
• Тежина: 3.40г.
• Рачна изработка Филигрански обетки, изработени со нежна сребрена жица што создадава уникатен и единствен дизајн. Парче накит што ја одразува филигранската уметност и е доказ за прецизната изработка и посветеноста.
Обетки кои ја симболизираат елеганцијата и софистицираноста, додавајќи суптилен, но впечатлив изглед на вашите модни комбинации.
Препознајте ја убавината на рачно изработениот накит со нашите уникатни филигрански обетки, каде што секој пар раскажува своја приказна за уметност и креативност.
Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
3BLU7NMXW1

EAN /   код

EAN /   код
ANPPQO782K
1.600ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Големина: 10мм.
• Тежина: 3.40г.
• Рачна изработка Филигрански обетки, изработени со нежна сребрена жица што создадава уникатен и единствен дизајн. Парче накит што ја одразува филигранската уметност и е доказ за прецизната изработка и посветеноста.
Обетки кои ја симболизираат елеганцијата и софистицираноста, додавајќи суптилен, но впечатлив изглед на вашите модни комбинации.
Препознајте ја убавината на рачно изработениот накит со нашите уникатни филигрански обетки, каде што секој пар раскажува своја приказна за уметност и креативност.
Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
3BLU7NMXW1

EAN /   код

EAN /   код
ANPPQO782K
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.