Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Приврзок 4
Ново
Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Приврзок 4
Ново

ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Приврзок 4

ВИВА ИНЕС
1.400ДЕН

Боја:Сребрена

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Димензии: 40x27мм.
• Тежина: 2.30г.
• Рачна изработка Рачно изработен приврзок од сребро во форма на крст, прецизно изработен со техника на филигран.
Секој дел од сребрената жица е вешто исткаен и ја одразува убавината на традиционалната филигранска работа. Обликот на приврзокот, дизијаниран да се носи блиску до срцето е потсетник за љубовта, верата и внатрешната сила.
Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
J9LU7JMHQA

EAN /   код

EAN /   код
AN8OQO7UK7
1.400ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9
• Производител: Филигран Камчеви
• Димензии: 40x27мм.
• Тежина: 2.30г.
• Рачна изработка Рачно изработен приврзок од сребро во форма на крст, прецизно изработен со техника на филигран.
Секој дел од сребрената жица е вешто исткаен и ја одразува убавината на традиционалната филигранска работа. Обликот на приврзокот, дизијаниран да се носи блиску до срцето е потсетник за љубовта, верата и внатрешната сила.
Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
J9LU7JMHQA

EAN /   код

EAN /   код
AN8OQO7UK7
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.