Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Прстен 9
Slike ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Прстен 9

ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ Филигрански накит Прстен 9

ВИВА ИНЕС
1.800ДЕН

Боја:Сребрена

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9, природен камен • Производител: Филигран Камчеви
• Големина:12
• Тежина: 3.70г.
• Рачна изработка Рачно изработен прстен од сребрен филигран, украсен со сјаен бел бисер, симбол на чистота и елеганција. Вешто изработен, овој прстен ја покажува безвременската убавина на изработката на филигранот.
Изработката зад овој прстен ја одразува посветеноста на деталите и квалитетот, создавајќи парче што е уникатно и префинето. Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
HBLU79FDMY

EAN /   код

EAN /   код
AN4PQO79R3
1.800ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

• Состав: Сребро 999,9, природен камен • Производител: Филигран Камчеви
• Големина:12
• Тежина: 3.70г.
• Рачна изработка Рачно изработен прстен од сребрен филигран, украсен со сјаен бел бисер, симбол на чистота и елеганција. Вешто изработен, овој прстен ја покажува безвременската убавина на изработката на филигранот.
Изработката зад овој прстен ја одразува посветеноста на деталите и квалитетот, создавајќи парче што е уникатно и префинето. Македонскиот филигран е стара форма на уметност и се состои од виткање, усукување и плетење на тенки сребрени или златни жици, и нивно спојување (лемење) една со друга во точките на допир како и со подлогата.
Секое парче филигран е автентично и постои само еден примерок од него.

Спецификации

Бренд
ФИЛИГРАН КАМЧЕВИ

Карактеристики

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
HBLU79FDMY

EAN /   код

EAN /   код
AN4PQO79R3
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.