Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III
Slike FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III

FREEON Автомобилско седиште polar 0+, I, II, III

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge icondirekt
9.000 ДЕНЗаштеда 2.010 ДЕН
6.990ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 06/12/2023

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Седиштето за автомобил FreeON Polar обезбедува целосна безбедност на децата во возилото.
Според современите безбедносни тестови, автомобилските седишта со системот Isofix обезбедуваат поголема безбедност доколку ги користите до 18 килограми вградени во автомобилот во спротивна насока на патување.
Ова е случај и со автомобилското седиште FreeON Polar, кое се користи во спротивна насока за групите 0+ и I (од раѓање до 18 kg) и во насока на возење за групите I, II и III (9 до 36 kg). Благодарение на ротирачкото седиште за 180 °, поставувањето на детето на седиштето за автомобил FreeON Polar ќе биде брзо и практично.
Карактеристики:
- група 0+, I, II, III, (од 0 до 36 кг),
- тестирано според ECE стандардот R44 / 04,
- Isofix систем
- во групите 0+ и I се поставува во спротивна насока на патување
- во групите II и III во насока на патување,
- во II и III групите се користат безбедносни појаси во автомобилот со кој детето е врзано за седиштето на автомобилот,
- потпирачот за грб може да се прилагоди на 4 различни позиции,
- 6 позиции на потпирачот за глава
- безбедносен појас со 5 точки,
- взаемна странична заштита,
- дополнителна перница за бебиња и потпирач за глава
- навлака што може да се отстрани и да се пере.

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
YM16JMVCKI

EAN /   код

EAN /   код
3830075045678
9.000 ДЕНЗаштеда 2.010 ДЕН
6.990ДЕН
Понудата важи од 01/12/2023 до 06/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

Седиштето за автомобил FreeON Polar обезбедува целосна безбедност на децата во возилото.
Според современите безбедносни тестови, автомобилските седишта со системот Isofix обезбедуваат поголема безбедност доколку ги користите до 18 килограми вградени во автомобилот во спротивна насока на патување.
Ова е случај и со автомобилското седиште FreeON Polar, кое се користи во спротивна насока за групите 0+ и I (од раѓање до 18 kg) и во насока на возење за групите I, II и III (9 до 36 kg). Благодарение на ротирачкото седиште за 180 °, поставувањето на детето на седиштето за автомобил FreeON Polar ќе биде брзо и практично.
Карактеристики:
- група 0+, I, II, III, (од 0 до 36 кг),
- тестирано според ECE стандардот R44 / 04,
- Isofix систем
- во групите 0+ и I се поставува во спротивна насока на патување
- во групите II и III во насока на патување,
- во II и III групите се користат безбедносни појаси во автомобилот со кој детето е врзано за седиштето на автомобилот,
- потпирачот за грб може да се прилагоди на 4 различни позиции,
- 6 позиции на потпирачот за глава
- безбедносен појас со 5 точки,
- взаемна странична заштита,
- дополнителна перница за бебиња и потпирач за глава
- навлака што може да се отстрани и да се пере.

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Црна

Ананас ID

Шифра на производот
YM16JMVCKI

EAN /   код

EAN /   код
3830075045678

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.