0 thumbnail image for FREEON Автоседиште cosmo plus
1 thumbnail image for FREEON Автоседиште cosmo plus
2 thumbnail image for FREEON Автоседиште cosmo plus
Selected image for FREEON Автоседиште cosmo plus
Selected image for FREEON Автоседиште cosmo plus
Selected image for FREEON Автоседиште cosmo plus

FREEON Автоседиште cosmo plus

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
3.700 ДЕНЗаштеда 710 ДЕН
2.990ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Тегет

Опис на производот

Без разлика колку е големо вашето дете, безбедноста во автомобилот секогаш е на прво место.
Со седиштето за автомобил FreeON Cosmo, ова е обезбедено со најновиот стандард i-Size.
FreeON Cosmo е погоден за деца од 125 – 150 cm или 25 – 36 kg, кои веќе можат љубопитно да гледаат низ прозорецот и да следат што се случува. Седиштето е целосно дизајнирано според овие барања, вклучувајќи го подигнатиот потпирач за грб и додадените потпирачи за раце.
i-Size = повисоко ниво на безбедност
Автомобилското седиште FreeON Cosmo одговара на најновиот стандард ECE R129 или i-Size. Овој стандард обезбедува уште повисоко ниво на безбедност за најмладите патници. Воведува тестирање на седиштата со прицврстување Isofix, ги зајакнува динамичките оптоварувања што треба да ги издржи седиштето (фронтални и странични удари) и бара поголема контрола од производителите на детски седишта.
Совршено автомобилско седиште за љубопитни деца
Автомобилското седиште FreeON Cosmo е погодно за деца меѓу 125 и 150 cm или помеѓу 25 и 36 kg.

Спецификации

Бренд
FreeON

Тежина и димензии

Тежина
4.65 kg

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Тегет

Ананас ID

Шифра на производот
1TO3JYWBP5

EAN /   код

EAN /   код
3830075048686
3.700 ДЕНЗаштеда 710 ДЕН
2.990ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Без разлика колку е големо вашето дете, безбедноста во автомобилот секогаш е на прво место.
Со седиштето за автомобил FreeON Cosmo, ова е обезбедено со најновиот стандард i-Size.
FreeON Cosmo е погоден за деца од 125 – 150 cm или 25 – 36 kg, кои веќе можат љубопитно да гледаат низ прозорецот и да следат што се случува. Седиштето е целосно дизајнирано според овие барања, вклучувајќи го подигнатиот потпирач за грб и додадените потпирачи за раце.
i-Size = повисоко ниво на безбедност
Автомобилското седиште FreeON Cosmo одговара на најновиот стандард ECE R129 или i-Size. Овој стандард обезбедува уште повисоко ниво на безбедност за најмладите патници. Воведува тестирање на седиштата со прицврстување Isofix, ги зајакнува динамичките оптоварувања што треба да ги издржи седиштето (фронтални и странични удари) и бара поголема контрола од производителите на детски седишта.
Совршено автомобилско седиште за љубопитни деца
Автомобилското седиште FreeON Cosmo е погодно за деца меѓу 125 и 150 cm или помеѓу 25 и 36 kg.

Спецификации

Бренд
FreeON

Тежина и димензии

Тежина
4.65 kg

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Тегет

Ананас ID

Шифра на производот
1TO3JYWBP5

EAN /   код

EAN /   код
3830075048686
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.