Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.
Slike FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.

FREEON Автоседиште Еrida од 0-18кг.,Група 0+ и I, за деца од 0-4 год.

АНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
5.000 ДЕНЗаштеда 750 ДЕН
4.250ДЕН
Понудата важи од 05/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Безбедноста секогаш на прво место.
Автоседиштето Erida е седиште од 0 до 18кг. и овозможува вистинско уживање за време на патувањето.
Седиштето се прилагодува на висината и тежината на детето.
Седиштето за автомобили Erida може да се користи уште од раѓање, бидејќи е погодно за групи 0+ и I или за деца до 18кг.

Седиштето може да се инсталира во двете насоки.
Тестирано е според ECE 44/04 стандардот.

Има прилагодлив потпирач за грб, а исто така можете да ја прилагодите висината на ремените и потпирачот за глава. Можете да користите дополнителна перница и потпирач за глава за бебето.

Автоседиштето FreeOn Erida се поставува спротивно од насоката на возење за деца од 0-13кг. Кога детето ќе тежи веќе 9кг. и сака да гледа напред, седиштето може да се постави во насока на возење. 

Екстра удобно седиште со навлака од мек полиестер и меки штитници на каишите. Навлаката се отстранува и се мие. 

Ова е седиште за група 0+1.

Карактеристики:

 • Автоседиште група 0+1 (0-18кг. и 9-18кг.) од раѓање до 4 години
 • Четири удобни позиции на седење и спиење
 • Меко и анатомско седиште
 • Удобни странични потпори за главата
 • Меко перниче за уште поголема удобност
 • Опремено со 5 точки на прицврстување на каишите
 • Тестирано и одобрено според стриктните европски стандарди ECE R 44/04

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
RLF4JD2B83

EAN /   код

EAN /   код
3830075042677
5.000 ДЕНЗаштеда 750 ДЕН
4.250ДЕН
Понудата важи од 05/02/2024 до 29/02/2024

Информации за испорака

Опис на производот

Безбедноста секогаш на прво место.
Автоседиштето Erida е седиште од 0 до 18кг. и овозможува вистинско уживање за време на патувањето.
Седиштето се прилагодува на висината и тежината на детето.
Седиштето за автомобили Erida може да се користи уште од раѓање, бидејќи е погодно за групи 0+ и I или за деца до 18кг.

Седиштето може да се инсталира во двете насоки.
Тестирано е според ECE 44/04 стандардот.

Има прилагодлив потпирач за грб, а исто така можете да ја прилагодите висината на ремените и потпирачот за глава. Можете да користите дополнителна перница и потпирач за глава за бебето.

Автоседиштето FreeOn Erida се поставува спротивно од насоката на возење за деца од 0-13кг. Кога детето ќе тежи веќе 9кг. и сака да гледа напред, седиштето може да се постави во насока на возење. 

Екстра удобно седиште со навлака од мек полиестер и меки штитници на каишите. Навлаката се отстранува и се мие. 

Ова е седиште за група 0+1.

Карактеристики:

 • Автоседиште група 0+1 (0-18кг. и 9-18кг.) од раѓање до 4 години
 • Четири удобни позиции на седење и спиење
 • Меко и анатомско седиште
 • Удобни странични потпори за главата
 • Меко перниче за уште поголема удобност
 • Опремено со 5 точки на прицврстување на каишите
 • Тестирано и одобрено според стриктните европски стандарди ECE R 44/04

Спецификации

Бренд
FreeON

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
RLF4JD2B83

EAN /   код

EAN /   код
3830075042677
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.