Selected image for FREEON Автоседиште saturn I, II, III

FREEON Автоседиште saturn I, II, III

AНАНАС ШОП
Ananas direct badge iconбрзо
4.000 ДЕНЗаштеда 601 ДЕН
3.399ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Сива

Опис на производот

Седиштето на автомобилот Сатурн е совршен придружник за сите семејни патувања, бидејќи е погоден за деца од 9 до 36 кг. Сатурн е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност.
Најголем акцент во безбедноста на седиштето на автомобилот е на правилното прицврстување на детето и со што се ублажуваат ударите при сообраќајна незгода и се спречуваат повредите. Карактеристики:
• наменети за деца од 9 до 36 кг,
• потпирачи за прилагодување на висината,
• истовремено прилагодлива висина на ременот на рамото
• дополнителни перничиња и потпирач за глава
• отстранлив и капак кој се пере.
• група I, ii, iii (од 9 месеци до 150 см во висина).
• тестирано според Ece r44 / 04 стандардот.

Спецификации

Бренд
FreeON

Тежина и димензии

Тежина
6.85 kg

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
9U35JEHWTS

EAN /   код

EAN /   код
3830071132747
4.000 ДЕНЗаштеда 601 ДЕН
3.399ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Седиштето на автомобилот Сатурн е совршен придружник за сите семејни патувања, бидејќи е погоден за деца од 9 до 36 кг. Сатурн е одлична комбинација на елегантен дизајн, напреден безбедносен систем и функционалност.
Најголем акцент во безбедноста на седиштето на автомобилот е на правилното прицврстување на детето и со што се ублажуваат ударите при сообраќајна незгода и се спречуваат повредите. Карактеристики:
• наменети за деца од 9 до 36 кг,
• потпирачи за прилагодување на висината,
• истовремено прилагодлива висина на ременот на рамото
• дополнителни перничиња и потпирач за глава
• отстранлив и капак кој се пере.
• група I, ii, iii (од 9 месеци до 150 см во висина).
• тестирано според Ece r44 / 04 стандардот.

Спецификации

Бренд
FreeON

Тежина и димензии

Тежина
6.85 kg

Карактеристики

Пол
Унисекс
Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
9U35JEHWTS

EAN /   код

EAN /   код
3830071132747
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.