Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml
Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml
Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml
Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml
Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml
Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml
Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml
Slike FRESUBIN ВАНИЛА  200ml

FRESUBIN ВАНИЛА 200ml

Anni Farm
290ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Нутритивно комплетна, високо калориска (2.0 kcal/ml), високо протеински (20% енергија) перорална течна храна со специјална медицинска намена, без влакна. Нутритивно комплетна, високо калориска (2.0 kcal/ml), високо протеински (20% енергија) перорална течна храна со специјална медицинска намена, без влакна.
Само за ентерална употреба.
Не е погоден за деца помали од 1 година.
Треба да се користи само под лекарски надзор.
Претпазливо да се употребува кај деца помали од 6 години.
За дополнување на исхраната:
1–2 шишиња
400–800 kcal
За комплетна исхрана:
4–5 шишиња
1600-2000 kcal
Енергетска густина:
2.0 kcal/ml
Енергетска дистрибуција по макронутриенти:
Протеини 20% енергија
Масти 35% енергија
Јаглехидрати 45% енергија
Влакна 0% енергија
Вода 68-70 ml/100 ml

Спецификации

Бренд
Fresenius Kabi

Ананас ID

Шифра на производот
VUYMU8PYGN

EAN /   код

EAN /   код
4051895011974
290ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Нутритивно комплетна, високо калориска (2.0 kcal/ml), високо протеински (20% енергија) перорална течна храна со специјална медицинска намена, без влакна. Нутритивно комплетна, високо калориска (2.0 kcal/ml), високо протеински (20% енергија) перорална течна храна со специјална медицинска намена, без влакна.
Само за ентерална употреба.
Не е погоден за деца помали од 1 година.
Треба да се користи само под лекарски надзор.
Претпазливо да се употребува кај деца помали од 6 години.
За дополнување на исхраната:
1–2 шишиња
400–800 kcal
За комплетна исхрана:
4–5 шишиња
1600-2000 kcal
Енергетска густина:
2.0 kcal/ml
Енергетска дистрибуција по макронутриенти:
Протеини 20% енергија
Масти 35% енергија
Јаглехидрати 45% енергија
Влакна 0% енергија
Вода 68-70 ml/100 ml

Спецификации

Бренд
Fresenius Kabi

Ананас ID

Шифра на производот
VUYMU8PYGN

EAN /   код

EAN /   код
4051895011974
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.