Slike G.SKILL Ram меморија ddr4 16gb (2x8gb) 3200mhz
Slike G.SKILL Ram меморија ddr4 16gb (2x8gb) 3200mhz

G.SKILL Ram меморија ddr4 16gb (2x8gb) 3200mhz

Нексио
3.030 ДЕНЗаштеда 273 ДЕН
2.757ДЕН
Понудата важи од 07/12/2023 до 31/12/2023

Боја:Сива

Информации за испорака

Опис на производот

RAM меморија DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SNIPER X F4-3200C16D-16GSXKB
Тип на меморија: DDR4
Капацитет: 16GB (8GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Тестирана брзина (XMP/EXPO): 3200 MT/s
Тестирана латентност (XMP/EXPO): 16-18-18-38
Тестирана волтажа (XMP/EXPO): 1.35V
Registered/Unbuffered: Unbuffered
Error Checking (ECC): Non-ECC
SPD Брзина (Default): 2133 MT/s
SPD Волтажа (Default): 1.20V
Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready

Спецификации

Бренд
G.Skill

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
DD7WDB57CU

EAN /   код

EAN /   код
4719692019622
3.030 ДЕНЗаштеда 273 ДЕН
2.757ДЕН
Понудата важи од 07/12/2023 до 31/12/2023

Информации за испорака

Опис на производот

RAM меморија DDR4 16GB (2x8GB) 3200MHz SNIPER X F4-3200C16D-16GSXKB
Тип на меморија: DDR4
Капацитет: 16GB (8GBx2)
Multi-Channel Kit
Dual Channel Kit
Тестирана брзина (XMP/EXPO): 3200 MT/s
Тестирана латентност (XMP/EXPO): 16-18-18-38
Тестирана волтажа (XMP/EXPO): 1.35V
Registered/Unbuffered: Unbuffered
Error Checking (ECC): Non-ECC
SPD Брзина (Default): 2133 MT/s
SPD Волтажа (Default): 1.20V
Intel XMP 2.0 (Extreme Memory Profile) Ready

Спецификации

Бренд
G.Skill

Карактеристики

Боја на производот
Сива

Ананас ID

Шифра на производот
DD7WDB57CU

EAN /   код

EAN /   код
4719692019622

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Можеби ќе ви се допадне

Мислиме дека навистина би ти се допаднале следните производи

Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.