Selected image for GENGIGEL Раствор

GENGIGEL Раствор

780ДЕН

Опис на производот

Gengigel во облик на раствор за испирање на усната шуплина погоден е за зачувување на здравјето на усната шуплина, затоа се препорачува да се употребува како дел од секојдневната хигиена на усната шуплина. Ефикасна, практична и безбедна вода за уста која делува рамномерно на целата површина на усната слузница.
Gengigel во облик на раствор е прва помош кај:
• воспалени и отечени непца, непца кои крварат
• продлабочени џебови во непцата
• оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати
• иритирани ткива во устата заради фиксни (коронки, мостови) или мобилни забни протези
Состав Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Спецификации

Бренд
GENGIGEL

Тежина и димензии

Тежина
0.51 kg

Ананас ID

Шифра на производот
KC2TLSY8ZU

EAN /   код

EAN /   код
3831061010236
780ДЕН

Опис на производот

Gengigel во облик на раствор за испирање на усната шуплина погоден е за зачувување на здравјето на усната шуплина, затоа се препорачува да се употребува како дел од секојдневната хигиена на усната шуплина. Ефикасна, практична и безбедна вода за уста која делува рамномерно на целата површина на усната слузница.
Gengigel во облик на раствор е прва помош кај:
• воспалени и отечени непца, непца кои крварат
• продлабочени џебови во непцата
• оштетување на непцата заради вадење или чистење на забите или хируршки зафати
• иритирани ткива во устата заради фиксни (коронки, мостови) или мобилни забни протези
Состав Хијалуронска киселина, ксилитол, алкохол и други состојки.

Спецификации

Бренд
GENGIGEL

Тежина и димензии

Тежина
0.51 kg

Ананас ID

Шифра на производот
KC2TLSY8ZU

EAN /   код

EAN /   код
3831061010236
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.