0 thumbnail image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
1 thumbnail image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
2 thumbnail image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
3 thumbnail image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
4 thumbnail image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
5 thumbnail image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
6 thumbnail image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
Selected image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
Selected image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
Selected image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
Selected image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
Selected image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
Selected image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0
Selected image for GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0

GORENJE Вграден Фрижидер Rki418Fe0

22.490ДЕН

Износ на рата: 3700 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Боја:Бела

Опис на производот

• ОДЛИЧЕН КАПАЦИТЕТ: 260 l простор за совршено складирање храна, со иновативниот систем Multi Airflow за рамномерно ладење и подолга свежина
• СУПЕР БРЗО ЛАДЕЊЕ: Благодарение на функцијата Super Cool, храната брзо се лади, а преклопната полица овозможува флексибилна организација на просторот како што ќе одберете.
• ПРАКТИЧНА ОРГАНИЗАЦИЈА: Кутијата со зеленчук ја зачувува свежината на овошјето и зеленчукот, додека четирите ѕвезди во замрзнувачот гарантираат оптимално замрзнување на храната, со време на складирање без струја од 13 часа
• БЕЗБЕДНОСТ И ПРИЛАГОДЛИВОСТ: Алармот за отворена врата обезбедува сигурност, а прилагодливите ногарки овозможуваат приспособливост на различни површини во вашата кујна.


Вградениот фрижидер Gorenje RKI418FEO е врвен уред кој ќе донесе ефикасност и стил во секоја кујна. Со вкупен нето капацитет од 260 l, овој фрижидер има доволно простор за сите ваши потреби за складирање храна. Благодарение на иновативниот систем за проток на воздух Multi Airflow, храната рамномерно ќе се лади и ќе остане свежа подолго. Исто така, функцијата Super Cool овозможува брзо ладење на храната, додека преклопната полица овозможува организација на просторот.

Овој фрижидер има практична кутија за зеленчук, идеална за чување свеж зеленчук и овошје. Замрзнувачот се наоѓа во долниот дел на фрижидерот и има четири ѕвезди, што овозможува долгорочно замрзнување на храната. Исто така, со 13-часовно време за складирање храна без струја, храната ќе остане свежа дури и при прекин на струја.

Овој фрижидер доаѓа со практичен аларм за подотворена врата, што ви дава уверување дека вратата е правилно затворена. Ногарките се прилагодливи и овозможуваат лесно прилагодување на фрижидерот на различни површини. Со влезен напон наизменична струја од 220-240V и фреквенција од 50Hz, овој фрижидер е погоден за повеќето домаќинства.

Со димензии кои лесно се вклопуваат во повеќето кујнски простори, овој фрижидер е практичен избор за секоја кујна.

Спецификации

Бренд
GORENJE

Тежина и димензии

Тежина
57 kg
Ширина
540 mm
Длабочина
545 mm
Висина
1772 mm
Тежина
55 kg
Длабочина на просторот за инсталација
56 cm

Дизајн

Боја на производот
Бела
Шарки на вратата
Во право
Прилагодливи полици
Да

Фрижидер

Нето капацитет
189 L
Број на полици во фрижидер
4

Замрзнувач

Нето капацитет на замрзнувачот
71 L
Капацитет на замрзнување
3.2 kg/24 č
Број на полици во замрзнувачот
3

Карактеристики

Годишна потрошувачка на енергија
272 kWh
Ниво на бучава
38 dB
Часови за климатизација
N-ST

Ананас ID

Шифра на производот
SCBJDB5PXX

EAN /   код

EAN /   код
3838782659218
22.490ДЕН

Износ на рата: 3700 ДЕН

Ратата е од информативен карактер

info icon
nlb-svg

Опис на производот

• ОДЛИЧЕН КАПАЦИТЕТ: 260 l простор за совршено складирање храна, со иновативниот систем Multi Airflow за рамномерно ладење и подолга свежина
• СУПЕР БРЗО ЛАДЕЊЕ: Благодарение на функцијата Super Cool, храната брзо се лади, а преклопната полица овозможува флексибилна организација на просторот како што ќе одберете.
• ПРАКТИЧНА ОРГАНИЗАЦИЈА: Кутијата со зеленчук ја зачувува свежината на овошјето и зеленчукот, додека четирите ѕвезди во замрзнувачот гарантираат оптимално замрзнување на храната, со време на складирање без струја од 13 часа
• БЕЗБЕДНОСТ И ПРИЛАГОДЛИВОСТ: Алармот за отворена врата обезбедува сигурност, а прилагодливите ногарки овозможуваат приспособливост на различни површини во вашата кујна.


Вградениот фрижидер Gorenje RKI418FEO е врвен уред кој ќе донесе ефикасност и стил во секоја кујна. Со вкупен нето капацитет од 260 l, овој фрижидер има доволно простор за сите ваши потреби за складирање храна. Благодарение на иновативниот систем за проток на воздух Multi Airflow, храната рамномерно ќе се лади и ќе остане свежа подолго. Исто така, функцијата Super Cool овозможува брзо ладење на храната, додека преклопната полица овозможува организација на просторот.

Овој фрижидер има практична кутија за зеленчук, идеална за чување свеж зеленчук и овошје. Замрзнувачот се наоѓа во долниот дел на фрижидерот и има четири ѕвезди, што овозможува долгорочно замрзнување на храната. Исто така, со 13-часовно време за складирање храна без струја, храната ќе остане свежа дури и при прекин на струја.

Овој фрижидер доаѓа со практичен аларм за подотворена врата, што ви дава уверување дека вратата е правилно затворена. Ногарките се прилагодливи и овозможуваат лесно прилагодување на фрижидерот на различни површини. Со влезен напон наизменична струја од 220-240V и фреквенција од 50Hz, овој фрижидер е погоден за повеќето домаќинства.

Со димензии кои лесно се вклопуваат во повеќето кујнски простори, овој фрижидер е практичен избор за секоја кујна.

Спецификации

Бренд
GORENJE

Тежина и димензии

Тежина
57 kg
Ширина
540 mm
Длабочина
545 mm
Висина
1772 mm
Тежина
55 kg
Длабочина на просторот за инсталација
56 cm

Дизајн

Боја на производот
Бела
Шарки на вратата
Во право
Прилагодливи полици
Да

Фрижидер

Нето капацитет
189 L
Број на полици во фрижидер
4

Замрзнувач

Нето капацитет на замрзнувачот
71 L
Капацитет на замрзнување
3.2 kg/24 č
Број на полици во замрзнувачот
3

Карактеристики

Годишна потрошувачка на енергија
272 kWh
Ниво на бучава
38 dB
Часови за климатизација
N-ST

Ананас ID

Шифра на производот
SCBJDB5PXX

EAN /   код

EAN /   код
3838782659218
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.