0 thumbnail image for GRANDSTREAM Централа UCM6301
1 thumbnail image for GRANDSTREAM Централа UCM6301
Selected image for GRANDSTREAM Централа UCM6301
Selected image for GRANDSTREAM Централа UCM6301

GRANDSTREAM Централа UCM6301

ALL4NET
23.274ДЕН

Опис на производот

UCM6300 серијата им овозможува на бизнисите да изградат моќни и скалабилни унифицирани решенија за комуникација и соработка. Оваа серија на IP PBX обезбедува платформа која ги обединува сите деловни комуникации на една централизирана мрежа, вклучувајќи глас, видео повици, видео состаноци, видео набљудување, веб состаноци, податоци, аналитика, мобилност, пристап до објекти, интерком системи и повеќе. Серијата UCM6300 поддржува до 3000 корисници и вклучува вградено решение за веб состаноци и видео конференции, што им овозможува на вработените да се поврзат од десктоп компјутери, мобилни уреди, уреди од GVC серијата и IP телефони. Може да се поврзе со екосистемот UCM6300 за да понуди хибридна платформа која ги комбинира контролата на внатрешната IP PBX со далечнскиот пристап со cloud решение.

• 1 x FXS и 1 x FXO порти
Периферни порти: 1 x USB 3.0, 1 x SD картичка интерфејс
• Гласовни и факс кодекси: Opus, G.711 A-law/U-law, G.722, G722.1 G722.1C, G.723.1 5.3K/6.3K, G.726-32, G.729A/B, iLBC, GSM; T.38
• Протокол за обезбедување и Plug-and-Play: Обезбедување со користење на шифрирани XML конфигурациски датотеки, авто-откривање иавтоматско обезбедување на Grandstream IP крајни корисници преку ZeroConfig (DHCP Option 66 multicast SIP SUBSCRIBE mDNS), листа на настани меѓу локален и remote trunk
• Максимален капацитет за повици: Корисници: 500, Истовремени повици (G.711): 75, Максимални истовремени SRTP повици (G.711): 50
• Максимален број на учесници во конференциски врски: 4 видео конференциски соби и до 20 учесници со 1080p, со претпоставка за 4 видео повици + 1 споделување на екран (H.264 & Opus), Гласовна конференција: До 75 учесници (G.711)

Спецификации

Бренд
GRANDSTREAM

Тежина и димензии

Тежина
1 kg

Карактеристики

Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
VP7C4M98HY

EAN /   код

EAN /   код
ANRA0J3YT9
23.274ДЕН

Опис на производот

UCM6300 серијата им овозможува на бизнисите да изградат моќни и скалабилни унифицирани решенија за комуникација и соработка. Оваа серија на IP PBX обезбедува платформа која ги обединува сите деловни комуникации на една централизирана мрежа, вклучувајќи глас, видео повици, видео состаноци, видео набљудување, веб состаноци, податоци, аналитика, мобилност, пристап до објекти, интерком системи и повеќе. Серијата UCM6300 поддржува до 3000 корисници и вклучува вградено решение за веб состаноци и видео конференции, што им овозможува на вработените да се поврзат од десктоп компјутери, мобилни уреди, уреди од GVC серијата и IP телефони. Може да се поврзе со екосистемот UCM6300 за да понуди хибридна платформа која ги комбинира контролата на внатрешната IP PBX со далечнскиот пристап со cloud решение.

• 1 x FXS и 1 x FXO порти
Периферни порти: 1 x USB 3.0, 1 x SD картичка интерфејс
• Гласовни и факс кодекси: Opus, G.711 A-law/U-law, G.722, G722.1 G722.1C, G.723.1 5.3K/6.3K, G.726-32, G.729A/B, iLBC, GSM; T.38
• Протокол за обезбедување и Plug-and-Play: Обезбедување со користење на шифрирани XML конфигурациски датотеки, авто-откривање иавтоматско обезбедување на Grandstream IP крајни корисници преку ZeroConfig (DHCP Option 66 multicast SIP SUBSCRIBE mDNS), листа на настани меѓу локален и remote trunk
• Максимален капацитет за повици: Корисници: 500, Истовремени повици (G.711): 75, Максимални истовремени SRTP повици (G.711): 50
• Максимален број на учесници во конференциски врски: 4 видео конференциски соби и до 20 учесници со 1080p, со претпоставка за 4 видео повици + 1 споделување на екран (H.264 & Opus), Гласовна конференција: До 75 учесници (G.711)

Спецификации

Бренд
GRANDSTREAM

Тежина и димензии

Тежина
1 kg

Карактеристики

Тип на екран
МРАЗ

Ананас ID

Шифра на производот
VP7C4M98HY

EAN /   код

EAN /   код
ANRA0J3YT9
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.