0 thumbnail image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
1 thumbnail image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
2 thumbnail image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
3 thumbnail image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
4 thumbnail image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
5 thumbnail image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
6 thumbnail image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
Selected image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
Selected image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
Selected image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
Selected image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
Selected image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
Selected image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни
Selected image for GRI SPORT Машки чевли кафено-црни

GRI SPORT Машки чевли кафено-црни

D Sport
7.399 ДЕНЗаштеда 2.220 ДЕН
5.179ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Боја:Светло кафеава

Големина

Опис на производот

GRI SPORT е италијански бренд присутен на пазарот од 1977 година. Обувките Grisport се направени од најквалитетна кожа од Бразил, додека повеќето модели се дополнително подмачкани, што ја зголемува отпорноста на надворешни фактори. Comfort е водечкото мото на компанијата Grisport, за обувки наменети за одмор, планинарење и следење, со систем за превенција од повреди. Gri моделите се базираат на различни технологии за производство на материјали: Gritex - технологија базирана на заштитна мембрана, отпорна на надворешни услови како слаб дожд и снег и чија главна улога е да го заштити стапалото од студ. Sympatex - Одредени модели се базирани на оваа технологија на изработка на материјал кој е 100% водоотпорен. Vibram - Посебен тип на ѓон, кој нуди максимални перформанси, удобност и удобност, како и стабилност на стапалото.

Спецификации

Бренд
GRI SPORT

Тежина и димензии

Тежина
0.91 kg

Карактеристики

Пол
Машки
Боја на производот
Светло кафеава
Сезона
Есен-Зима
Големина
46

Ананас ID

Шифра на производот
IFONV9HER3

EAN /   код

EAN /   код
8601000110274
7.399 ДЕНЗаштеда 2.220 ДЕН
5.179ДЕН
Понудата важи од 17/05/2024 до 31/05/2024

Опис на производот

GRI SPORT е италијански бренд присутен на пазарот од 1977 година. Обувките Grisport се направени од најквалитетна кожа од Бразил, додека повеќето модели се дополнително подмачкани, што ја зголемува отпорноста на надворешни фактори. Comfort е водечкото мото на компанијата Grisport, за обувки наменети за одмор, планинарење и следење, со систем за превенција од повреди. Gri моделите се базираат на различни технологии за производство на материјали: Gritex - технологија базирана на заштитна мембрана, отпорна на надворешни услови како слаб дожд и снег и чија главна улога е да го заштити стапалото од студ. Sympatex - Одредени модели се базирани на оваа технологија на изработка на материјал кој е 100% водоотпорен. Vibram - Посебен тип на ѓон, кој нуди максимални перформанси, удобност и удобност, како и стабилност на стапалото.

Спецификации

Бренд
GRI SPORT

Тежина и димензии

Тежина
0.91 kg

Карактеристики

Пол
Машки
Боја на производот
Светло кафеава
Сезона
Есен-Зима
Големина
46

Ананас ID

Шифра на производот
IFONV9HER3

EAN /   код

EAN /   код
8601000110274
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.