Selected image for HAAKAA Силиконската пумпа за гради 150мл

HAAKAA Силиконската пумпа за гради 150мл

Mamas.mk
1.620ДЕН

Боја:Без боја

Опис на производот

Силиконската пумпа за гради Haakaa е нешто што секоја мајка која дои треба да го има!
Достапна во две големини – 100/150мл. и со лепливо дно кое се лепи на рамни површини за да спречи случајно излевање.
Haakaa пумпата е најлесниот и наједноставниот начин за измолзување мајчино млеко.
Направена од 100% прехранбен силикон, оваа компактна пумпа е совршена за долги патувања, за во авион, возење со автомобил, семејни излети или каде било каде што сакате да се измолзете дискретно, тивко и брзо.
Едноставно прицврстете ја на градата и оставете ја пумпата да си ја заврши работата, односно измолзи, користејќи природна сукција.
Таа е 100% еколошка и безбедна за мајката, бебето и нашата околина.
Материјал: Силикон
Како да ја користите Haakaa пумпата за гради:
1.Стерилизирајте ја пумпата со тоа што ќе ја ставите во вриечка вода 2-3 минути.
2,Ставете го отворот на пумпата на вашата брадавица – проверете дали вашата брадавица е удобно центрирана во вратот на пумпата.
3.Започнете со сукција – можеби ќе треба да ја прилагодите положбата на вашата пумпа неколку пати. Откако пумпата е сигурно и удобно наместена, започнете со сукција со стискање на основата на пумпата за да започне протокот на млеко.
4.Штом млекото ќе почне да тече, едноставно оставете ја пумпата сама да го направи своето!
5. Кога пумпата е полна, испразнете ја во сад за скаладирање мајчино млеко.
6.Ако протокот на млеко се забави или сте ја постигнале потребната количина, едноставно залепете ја пумпата на рамна површина додека довршите со хранењето.
Совети:
За побрз или поголем проток на млеко ставете топла облога врз градите и нежно масирајте.
Додека вашето дете дои, прикачете ја Haakaa пумпата на другата дојка за да го соберете млекото кое инаку би било “потрошено” во влошка за гради.

Спецификации

Бренд
Haakaa

Тежина и димензии

Тежина
0.69 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја

Ананас ID

Шифра на производот
U4WDMQA4RP

EAN /   код

EAN /   код
9421903711809
1.620ДЕН

Опис на производот

Силиконската пумпа за гради Haakaa е нешто што секоја мајка која дои треба да го има!
Достапна во две големини – 100/150мл. и со лепливо дно кое се лепи на рамни површини за да спречи случајно излевање.
Haakaa пумпата е најлесниот и наједноставниот начин за измолзување мајчино млеко.
Направена од 100% прехранбен силикон, оваа компактна пумпа е совршена за долги патувања, за во авион, возење со автомобил, семејни излети или каде било каде што сакате да се измолзете дискретно, тивко и брзо.
Едноставно прицврстете ја на градата и оставете ја пумпата да си ја заврши работата, односно измолзи, користејќи природна сукција.
Таа е 100% еколошка и безбедна за мајката, бебето и нашата околина.
Материјал: Силикон
Како да ја користите Haakaa пумпата за гради:
1.Стерилизирајте ја пумпата со тоа што ќе ја ставите во вриечка вода 2-3 минути.
2,Ставете го отворот на пумпата на вашата брадавица – проверете дали вашата брадавица е удобно центрирана во вратот на пумпата.
3.Започнете со сукција – можеби ќе треба да ја прилагодите положбата на вашата пумпа неколку пати. Откако пумпата е сигурно и удобно наместена, започнете со сукција со стискање на основата на пумпата за да започне протокот на млеко.
4.Штом млекото ќе почне да тече, едноставно оставете ја пумпата сама да го направи своето!
5. Кога пумпата е полна, испразнете ја во сад за скаладирање мајчино млеко.
6.Ако протокот на млеко се забави или сте ја постигнале потребната количина, едноставно залепете ја пумпата на рамна површина додека довршите со хранењето.
Совети:
За побрз или поголем проток на млеко ставете топла облога врз градите и нежно масирајте.
Додека вашето дете дои, прикачете ја Haakaa пумпата на другата дојка за да го соберете млекото кое инаку би било “потрошено” во влошка за гради.

Спецификации

Бренд
Haakaa

Тежина и димензии

Тежина
0.69 kg

Карактеристики

Боја на производот
Без боја

Ананас ID

Шифра на производот
U4WDMQA4RP

EAN /   код

EAN /   код
9421903711809
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.