Slike HAIER Клима уред AS35S2SF1FA/1U35S2SM1FA FLEXIS BLACK инвертер
Slike HAIER Клима уред AS35S2SF1FA/1U35S2SM1FA FLEXIS BLACK инвертер

HAIER Клима уред AS35S2SF1FA/1U35S2SM1FA FLEXIS BLACK инвертер

River Soft
49.999ДЕН

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред HAIER AS35S2SF1FA/1U35S2SM1FA FLEXIS BLACK INVERTER
Енергетска класа (SEER/SCOP): A+++ (8.5 / 4.6)
Максимален капацитет на ладење: 4000 W Максимален капацитет на греење: 5200 W Просечна моќност: Ладење: 3500 W ;
Греење: 4200 W
Влезна моќност ладење: 880 W
Влезна моќност греење: 1100 W
Проток на воздух: 650 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.6 L/h
Ниво на бучава: 39 dB (A)
Работна температура: од -20 до 43 °C
Маса внатрешна единица: 9.5 kg
Маса надворешна единица: 31.5 kg Препорачана површина: 35 m2
Фреон: Еколошки фреон
R32 Филтри: Анти бактериски филтер Димензии надворешна единица: 800x550x280 mm
Димензии внатрешна единица: 866x301x196 mm
Останато: A-PAM DC
Inverter технологија со IntelligentAir, super Quiet mode, comfortable sleep mode - режими на работа, LED дисплеј во боја, Wi-Fi уред вклучен во цената, вграден Eco sensor, dry функција за одвлажување и можност за 3М Purify Filter, функција Clean Air за активно прочистување на воздухот од вируси, бактерии и прашина, функција на самочистење и самодијагностицирање, аuto-restart,
Real Clock Timer.

Спецификации

Бренд
HAIER

Технички детали

Боја на производот
Црна
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
650 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
39 dB
Површина за филтрирање
40
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
41 kg
Должина (см)
86.6 cm
Ширина (см)
19.6 cm
Висина (см)
30.1 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
1V9AJ5PTWF

EAN /   код

EAN /   код
ANO12XIP2Q
49.999ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред HAIER AS35S2SF1FA/1U35S2SM1FA FLEXIS BLACK INVERTER
Енергетска класа (SEER/SCOP): A+++ (8.5 / 4.6)
Максимален капацитет на ладење: 4000 W Максимален капацитет на греење: 5200 W Просечна моќност: Ладење: 3500 W ;
Греење: 4200 W
Влезна моќност ладење: 880 W
Влезна моќност греење: 1100 W
Проток на воздух: 650 m3/h
Капацитет на одвлажнување: 1.6 L/h
Ниво на бучава: 39 dB (A)
Работна температура: од -20 до 43 °C
Маса внатрешна единица: 9.5 kg
Маса надворешна единица: 31.5 kg Препорачана површина: 35 m2
Фреон: Еколошки фреон
R32 Филтри: Анти бактериски филтер Димензии надворешна единица: 800x550x280 mm
Димензии внатрешна единица: 866x301x196 mm
Останато: A-PAM DC
Inverter технологија со IntelligentAir, super Quiet mode, comfortable sleep mode - режими на работа, LED дисплеј во боја, Wi-Fi уред вклучен во цената, вграден Eco sensor, dry функција за одвлажување и можност за 3М Purify Filter, функција Clean Air за активно прочистување на воздухот од вируси, бактерии и прашина, функција на самочистење и самодијагностицирање, аuto-restart,
Real Clock Timer.

Спецификации

Бренд
HAIER

Технички детали

Боја на производот
Црна
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
650 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
39 dB
Површина за филтрирање
40
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
41 kg
Должина (см)
86.6 cm
Ширина (см)
19.6 cm
Висина (см)
30.1 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
1V9AJ5PTWF

EAN /   код

EAN /   код
ANO12XIP2Q
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.