Slike HAIER Клима уред AS50S2SF1FA/1U50S2SJ2FA Flexis Black инвертер
Slike HAIER Клима уред AS50S2SF1FA/1U50S2SJ2FA Flexis Black инвертер

HAIER Клима уред AS50S2SF1FA/1U50S2SJ2FA Flexis Black инвертер

River Soft
62.999ДЕН

Боја:Црна

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред HAIER AS50S2SF1FA/1U50S2SJ2FA Flexis Black Inverter ладење
Номинален (мин. - Макс.) 5.2 (1,4-6,0) kW
Коефициент на енергетска ефикасност / оценка SEER 7,2 (A ++)
Јачина на електрична врска
Номинална (мин. - макс.) 1.4 (0,5-2,0) kW
Температурен опсег на работа (Ладење) Мин. - Макс. 21-35C (во) /- 20-43C(надвор) греење Номинален (мин. - Макс.) 6.0 (1,4-6,9) kW
Енергетска ефикасност / коефициент на SCOP 4,6 (A ++)
Излез на електрична енергија - Номинално за греење (мин. - максимум) 1,5 (0,52-2,35) kW)
Температурен опсег на работа (греење) Мин. - Макс. 10-27 ? (и) / - 20-24 ? (надвор) Д-р / V / Hz 1/230/50 напојување Напојување (позиција)
Надворешно (3x2,5)
Внатрешна единица
Нето димензии W / L / H 1009/223/327 mm
Димензии со пакување W / L / H 1080/290/400 mm
Нето / бруто тежина 12/15 кг
Проток на воздух (ладење / греење) Макс. 900 м3 / ч
Дехидмирање на 2 литри на час
Ниво на бучава - Јачина на звук (H / Mid / Lo / Така) 45/41/37/28 dB (A)
Надворешна единица Нето димензии W / L / H 820/338/614 mm
Димензии со пакување W / L / H 963/413/685 mm Нето / бруто тежина 37,8 / 41,5 кг
Проток на воздух (ладење / греење) Макс. 2500 м3 / ч Ниво на бучава - Јачина на звук
Здраво од 51 dB (A)
Работна струја Макс. 10.9 А
Вид на работна материја R32
Износ на работна супстанција R410 / R32 950 g
Дијаметри на цевки Течност 6,35 мм Гас 12,7 мм Макс. дозволена должина на гасоводот 25 м Макс. висинска разлика 15 м
Интерконекција 4x1,5 mm2
Растојание на нозете на надворешната единица 590 мм

Спецификации

Бренд
HAIER

Технички детали

Боја на производот
Црна
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
41 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
20 dB
Моќ
4000 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
56 kg
Должина (см)
100.9 cm
Ширина (см)
22.3 cm
Висина (см)
32.7 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
AN9AJWF7F5

EAN /   код

EAN /   код
ANU12XIJKM
62.999ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Клима уред HAIER AS50S2SF1FA/1U50S2SJ2FA Flexis Black Inverter ладење
Номинален (мин. - Макс.) 5.2 (1,4-6,0) kW
Коефициент на енергетска ефикасност / оценка SEER 7,2 (A ++)
Јачина на електрична врска
Номинална (мин. - макс.) 1.4 (0,5-2,0) kW
Температурен опсег на работа (Ладење) Мин. - Макс. 21-35C (во) /- 20-43C(надвор) греење Номинален (мин. - Макс.) 6.0 (1,4-6,9) kW
Енергетска ефикасност / коефициент на SCOP 4,6 (A ++)
Излез на електрична енергија - Номинално за греење (мин. - максимум) 1,5 (0,52-2,35) kW)
Температурен опсег на работа (греење) Мин. - Макс. 10-27 ? (и) / - 20-24 ? (надвор) Д-р / V / Hz 1/230/50 напојување Напојување (позиција)
Надворешно (3x2,5)
Внатрешна единица
Нето димензии W / L / H 1009/223/327 mm
Димензии со пакување W / L / H 1080/290/400 mm
Нето / бруто тежина 12/15 кг
Проток на воздух (ладење / греење) Макс. 900 м3 / ч
Дехидмирање на 2 литри на час
Ниво на бучава - Јачина на звук (H / Mid / Lo / Така) 45/41/37/28 dB (A)
Надворешна единица Нето димензии W / L / H 820/338/614 mm
Димензии со пакување W / L / H 963/413/685 mm Нето / бруто тежина 37,8 / 41,5 кг
Проток на воздух (ладење / греење) Макс. 2500 м3 / ч Ниво на бучава - Јачина на звук
Здраво од 51 dB (A)
Работна струја Макс. 10.9 А
Вид на работна материја R32
Износ на работна супстанција R410 / R32 950 g
Дијаметри на цевки Течност 6,35 мм Гас 12,7 мм Макс. дозволена должина на гасоводот 25 м Макс. висинска разлика 15 м
Интерконекција 4x1,5 mm2
Растојание на нозете на надворешната единица 590 мм

Спецификации

Бренд
HAIER

Технички детали

Боја на производот
Црна
Капацитет на BTU
18000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
900 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
41 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
20 dB
Моќ
4000 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
56 kg
Должина (см)
100.9 cm
Ширина (см)
22.3 cm
Висина (см)
32.7 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
AN9AJWF7F5

EAN /   код

EAN /   код
ANU12XIJKM
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.