Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka
Slike HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka

HAIER Клима уред Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1 / AS35TADHRA-CLC инвертер 12-ka

River Soft
36.999ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

Haier Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1/AS35TADHRA-CLC СМАРТ ИНВЕРТЕР
Клима уред со Ефективен режим за затоплување до -15 степени
WiFi built in Скриен Дисплеј
HITACHI Бела Боја на внатрешната единица
Тивок режим на работа 12.000BTU
Моќност 3.6KW на ладење (од -10 до 43 степени целзиусови) 3.7KW на греење (од -15 до 24 степени целзиусови) SCOP (kW):4.1 COP (kW):3.71 SEER (kW):6.4 EER (kW):3.23
Антибактериски Филтер
Авто рестарт Авто дијагностика
Циркулација на воздух 550 m3/h
Усмерување на воздухот: горе/доле автоматски лево десно мануелно природен ветер
Тајмер
Далечински управувач A+
Енергетска класа на ладење A++
Енергетска класа на греење
Бучност на внатрешна единица 21/38дб
Бучност на надворешна единица 48дб
Гас за разладување R-32

Спецификации

Бренд
HAIER

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
550 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
550 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
38 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
21 dB
Површина за филтрирање
30
Моќ
4 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
38 kg
Должина (см)
24.5 cm
Ширина (см)
78 cm
Висина (см)
54 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
OEAAJ7GZBZ

EAN /   код

EAN /   код
AN922XI9RV
36.999ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

Haier Tundra PLUS SMART 1U35MEEFRA-1/AS35TADHRA-CLC СМАРТ ИНВЕРТЕР
Клима уред со Ефективен режим за затоплување до -15 степени
WiFi built in Скриен Дисплеј
HITACHI Бела Боја на внатрешната единица
Тивок режим на работа 12.000BTU
Моќност 3.6KW на ладење (од -10 до 43 степени целзиусови) 3.7KW на греење (од -15 до 24 степени целзиусови) SCOP (kW):4.1 COP (kW):3.71 SEER (kW):6.4 EER (kW):3.23
Антибактериски Филтер
Авто рестарт Авто дијагностика
Циркулација на воздух 550 m3/h
Усмерување на воздухот: горе/доле автоматски лево десно мануелно природен ветер
Тајмер
Далечински управувач A+
Енергетска класа на ладење A++
Енергетска класа на греење
Бучност на внатрешна единица 21/38дб
Бучност на надворешна единица 48дб
Гас за разладување R-32

Спецификации

Бренд
HAIER

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
550 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
550 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
38 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
21 dB
Површина за филтрирање
30
Моќ
4 W
Фреон
R32
Тип на производ
Клима инвертер

Димензии на производот

Тежина (кг)
38 kg
Должина (см)
24.5 cm
Ширина (см)
78 cm
Висина (см)
54 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
OEAAJ7GZBZ

EAN /   код

EAN /   код
AN922XI9RV
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.