Selected image for HAUSBERG  Блендер со стаклен сад хб-7762

HAUSBERG Блендер со стаклен сад хб-7762

AНАНАС ШОП
2.750 ДЕНЗаштеда 260 ДЕН
2.490ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Сребрена

Опис на производот

Блендерот Hausberg HB-7762 е практичен кујнски додаток за блендирање, мешање и
мелење различни состојки. Со три брзини и функција на пулсот, можете лесно да ја изберете вистинската брзина за да ги подготвите вашите омилени јадења. Пространиот стаклен сад за мешање од 1,5 литри ви овозможува истовремено да мешате големи количини состојки . Благодарение на силните ножеви од нерѓосувачки челик, блендерот може без напор да се справи дури и со мелење и мешање на тешки состојки. Дополнително, со блендерот е вклучена и стаклена мелница со која лесно можете да мелете зачини, јаткасти плодови и зрна кафе. Блендерот HB-7762 е удобен за употреба, но има и елегантен, модерен дизајн кој се вклопува во секоја кујна. Неговата моќност од 600 W и напонот од 220-230 V го прават овој блендер совршен за секојдневна употреба.
Дополнително, HB-7762 лесно се чисти благодарение на деловите што се одвојуваат и
употребата на издржливи материјали. Накратко, блендерот со мелница HB-7762 е незаменлив апарат за секој што сака да експериментира со различни состојки во кујната.

Други карактеристики на блендерот Hausberg HB-7762 се:
✓ Функција со три брзини и пулс: HB-7762 има две брзини и функција за пулс,
што ви овозможува да ја изберете вистинската брзина за блендирање и мешање на различни
состојки.
✓ Голем стаклен сад за блендер: Блендерот доаѓа со пространа стаклена
чинија за блендер од 1,5 литри, што ви овозможува лесно да подготвувате големи количини.
✓ Сечила од не’рѓосувачки челик: HB-7762 има силни ножеви од нерѓосувачки челик кои можат да се справат дури и со тешки удари.
Лесно мелете и измешајте ги состојките.
✓ Вклучувајќи мелница за стакло: Мелница за стакло е вклучена со блендерот, со кој вие
лесно мелете зачини, јаткасти плодови и зрна кафе.

Спецификации:
• Моќност: 600 W
• Напон: 220-230V
• Фреквенција: 50/60Hz
• Капацитет на садот за миксер: 1,5 литри
• Ножеви: нерѓосувачки челик
• Брзини: 3 + функција на пулсот
• Вклучува: дробилката за стакло
•Материјал стакло, пластика и метал •Кабел 1,2м

Спецификации

Бренд
HAUSBERG

Тежина и димензии

Тежина
3 kg

Технички детали

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
TT8CPJ5S6J

EAN /   код

EAN /   код
ANTQ38O3UD
2.750 ДЕНЗаштеда 260 ДЕН
2.490ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Блендерот Hausberg HB-7762 е практичен кујнски додаток за блендирање, мешање и
мелење различни состојки. Со три брзини и функција на пулсот, можете лесно да ја изберете вистинската брзина за да ги подготвите вашите омилени јадења. Пространиот стаклен сад за мешање од 1,5 литри ви овозможува истовремено да мешате големи количини состојки . Благодарение на силните ножеви од нерѓосувачки челик, блендерот може без напор да се справи дури и со мелење и мешање на тешки состојки. Дополнително, со блендерот е вклучена и стаклена мелница со која лесно можете да мелете зачини, јаткасти плодови и зрна кафе. Блендерот HB-7762 е удобен за употреба, но има и елегантен, модерен дизајн кој се вклопува во секоја кујна. Неговата моќност од 600 W и напонот од 220-230 V го прават овој блендер совршен за секојдневна употреба.
Дополнително, HB-7762 лесно се чисти благодарение на деловите што се одвојуваат и
употребата на издржливи материјали. Накратко, блендерот со мелница HB-7762 е незаменлив апарат за секој што сака да експериментира со различни состојки во кујната.

Други карактеристики на блендерот Hausberg HB-7762 се:
✓ Функција со три брзини и пулс: HB-7762 има две брзини и функција за пулс,
што ви овозможува да ја изберете вистинската брзина за блендирање и мешање на различни
состојки.
✓ Голем стаклен сад за блендер: Блендерот доаѓа со пространа стаклена
чинија за блендер од 1,5 литри, што ви овозможува лесно да подготвувате големи количини.
✓ Сечила од не’рѓосувачки челик: HB-7762 има силни ножеви од нерѓосувачки челик кои можат да се справат дури и со тешки удари.
Лесно мелете и измешајте ги состојките.
✓ Вклучувајќи мелница за стакло: Мелница за стакло е вклучена со блендерот, со кој вие
лесно мелете зачини, јаткасти плодови и зрна кафе.

Спецификации:
• Моќност: 600 W
• Напон: 220-230V
• Фреквенција: 50/60Hz
• Капацитет на садот за миксер: 1,5 литри
• Ножеви: нерѓосувачки челик
• Брзини: 3 + функција на пулсот
• Вклучува: дробилката за стакло
•Материјал стакло, пластика и метал •Кабел 1,2м

Спецификации

Бренд
HAUSBERG

Тежина и димензии

Тежина
3 kg

Технички детали

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
TT8CPJ5S6J

EAN /   код

EAN /   код
ANTQ38O3UD
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.