0 thumbnail image for HAUSBERG Соковник HB-7645
1 thumbnail image for HAUSBERG Соковник HB-7645
2 thumbnail image for HAUSBERG Соковник HB-7645
3 thumbnail image for HAUSBERG Соковник HB-7645
4 thumbnail image for HAUSBERG Соковник HB-7645
5 thumbnail image for HAUSBERG Соковник HB-7645
Selected image for HAUSBERG Соковник HB-7645
Selected image for HAUSBERG Соковник HB-7645
Selected image for HAUSBERG Соковник HB-7645
Selected image for HAUSBERG Соковник HB-7645
Selected image for HAUSBERG Соковник HB-7645
Selected image for HAUSBERG Соковник HB-7645

HAUSBERG Соковник HB-7645

AНАНАС ШОП
3.650 ДЕНЗаштеда 660 ДЕН
2.990ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Боја:Сребрена

Опис на производот

Hausberg HB-7645  е соковник за овошје и зеленчук со висока номинална моќност од 600 W  и  2 брзини + Турбо , идеален за брзо и ефикасно цедење овошје или зеленчук, брилијантно справување со преработката на голем обем на храна.

Соковникот за овошје и зеленчук  Hausberg HB-7645  е заштитен во случај на прегревање, секогаш е безбеден.

Покрај тоа, гумените стапала обезбедуваат висока стабилност и максимален принос при стискање.


Карактеристики:

 • Моќен мотор, ниско ниво на бучава.
 • Моќност на моторот: 600W.
 • Цевка за напојување 65 mm.
 • Прилагодлива брзина.
 • Филтер и куќиште од не'рѓосувачки челик.
 • Вграден систем за заштита.
 • Гумени стапала што не се лизгаат.
 • Безбедно чистење во машината за перење, со исклучок на делот на моторот.                                                      
 • Целосно одвојте ги сокот и пулпата.
 • Модерен дизајн со висока стапка на екстракција на сок.                                                                                      
 • Лесно се отстранува за чистење.
 • Напон: 220-240V.
 • Фреквенција: 50/60Hz.
 • Заштита од прегревање.
 • Автоматско запирање на прегревање, ако температурата надмине 105 степени Целзиусови.                          
 • Капацитет на садот за пулпа: 1 литар.
 • Капацитет на сад за сок: 0,55 литри.
 • Турбо контрола.
 • Метална рачка.

Спецификации

Бренд
HAUSBERG

Тежина и димензии

Тежина
1.5 kg

Технички детали

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
LW3I5FGYUF

EAN /   код

EAN /   код
ANOPD9303Z
3.650 ДЕНЗаштеда 660 ДЕН
2.990ДЕН
Понудата важи од 15/04/2024 до 30/04/2024

Опис на производот

Hausberg HB-7645  е соковник за овошје и зеленчук со висока номинална моќност од 600 W  и  2 брзини + Турбо , идеален за брзо и ефикасно цедење овошје или зеленчук, брилијантно справување со преработката на голем обем на храна.

Соковникот за овошје и зеленчук  Hausberg HB-7645  е заштитен во случај на прегревање, секогаш е безбеден.

Покрај тоа, гумените стапала обезбедуваат висока стабилност и максимален принос при стискање.


Карактеристики:

 • Моќен мотор, ниско ниво на бучава.
 • Моќност на моторот: 600W.
 • Цевка за напојување 65 mm.
 • Прилагодлива брзина.
 • Филтер и куќиште од не'рѓосувачки челик.
 • Вграден систем за заштита.
 • Гумени стапала што не се лизгаат.
 • Безбедно чистење во машината за перење, со исклучок на делот на моторот.                                                      
 • Целосно одвојте ги сокот и пулпата.
 • Модерен дизајн со висока стапка на екстракција на сок.                                                                                      
 • Лесно се отстранува за чистење.
 • Напон: 220-240V.
 • Фреквенција: 50/60Hz.
 • Заштита од прегревање.
 • Автоматско запирање на прегревање, ако температурата надмине 105 степени Целзиусови.                          
 • Капацитет на садот за пулпа: 1 литар.
 • Капацитет на сад за сок: 0,55 литри.
 • Турбо контрола.
 • Метална рачка.

Спецификации

Бренд
HAUSBERG

Тежина и димензии

Тежина
1.5 kg

Технички детали

Боја на производот
Сребрена

Ананас ID

Шифра на производот
LW3I5FGYUF

EAN /   код

EAN /   код
ANOPD9303Z
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.