Selected image for HEMOFARM Еунова дуо 2000 ie протект Д3+К2

HEMOFARM Еунова дуо 2000 ie протект Д3+К2

640ДЕН

Опис на производот

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ
Додаток во исхраната - храна за специјални медицински потреби која се состои од комбинација на витамин К2 и висока доза на витамин Д3 (80 µg витамин K2 + 2000IU / 25 µg витамин D3) во пакет од 30 капсули.Производот е наменет како храна за исхрана на пациенти кои страдаат од недостаток на витамин Д3, остеопенија, остеопороза, дијабетес, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни заболувања и други состојби во кои е неопходна замена на витамин Д3. Бремените жени и доилки можат да го користат по препорака на лекар. Витаминот Д3 придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, нормална апсорпција и употреба на калциум и фосфор, нормална мускулна функција, одржување на нормални коски и заби. Витамините Д и К придонесуваат за зачувување на нормалните коски.
Дозирање: за возрасни над 18 години, земајте 1 капсула еднаш дневно, по можност со оброк, или по препорака на вашиот лекар.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg

Ананас ID

Шифра на производот
242TL3NYXZ

EAN /   код

EAN /   код
4011548030134
640ДЕН

Опис на производот

ОПИС НА ПРОИЗВОДОТ
Додаток во исхраната - храна за специјални медицински потреби која се состои од комбинација на витамин К2 и висока доза на витамин Д3 (80 µg витамин K2 + 2000IU / 25 µg витамин D3) во пакет од 30 капсули.Производот е наменет како храна за исхрана на пациенти кои страдаат од недостаток на витамин Д3, остеопенија, остеопороза, дијабетес, автоимуни, кардиоваскуларни, малигни заболувања и други состојби во кои е неопходна замена на витамин Д3. Бремените жени и доилки можат да го користат по препорака на лекар. Витаминот Д3 придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем, нормална апсорпција и употреба на калциум и фосфор, нормална мускулна функција, одржување на нормални коски и заби. Витамините Д и К придонесуваат за зачувување на нормалните коски.
Дозирање: за возрасни над 18 години, земајте 1 капсула еднаш дневно, по можност со оброк, или по препорака на вашиот лекар.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.35 kg

Ананас ID

Шифра на производот
242TL3NYXZ

EAN /   код

EAN /   код
4011548030134
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.