Selected image for HEMOFARM Probiokid immuno Прашок за орална употреба - D3, 10 кесички

HEMOFARM Probiokid immuno Прашок за орална употреба - D3, 10 кесички

390ДЕН

Опис на производот

• Probiokid Immuno D3, прашок за орална употреба е додаток во исхрана со витамин Д, фруктоолифосахариди и 15 милијарди корисни бактерии млечни-киселини.
• Витамин Д3 допринесува за нормална функција на имунитетот, нормална апсорпција и користење на калциум и фосфор, нормална функција на мускулите, и потребен е за нормален раст и развој на коските кај децата.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Карактеристики

Квантитет
10 кесички
Состојки
Една кесичка содржи: витамин Д3 2,5 mcg, мешавина од корисни бактерии, 15 милијарди живи клетки. Смесата содржи Lactobacillus helveticus Rosell-52, Bifidobacterium infantis Rosell-33 и Bifidobacterium bifidum Rosell-71
Како да се користи
Растворете ја содржината на кесичката во сок, вода, чај или кој било друг пијалок по ваш избор и пијте веднаш пред или за време на оброкот. Препорачаната апликација е една кесичка дневно, а за да се постигне оптимален ефект треба да се зема во период од неколку последователни месеци. Во случај на акутна интестинална инфекција, се препорачува да се земаат до 2 кесички дневно.
Е наменето за
Се препорачува како превентивна мерка за секое дете да го зачува имунитетот, особено кај децата со атопична конституција, алергии на сколиоза, чести инфекции, деца кои се во градинка или училишна група или кои често користат антибиотици. Се препорачува и за луѓе кои се изложени на поголем физички или психички стрес.

Ананас ID

Шифра на производот
ZJ04KGJ6XG

EAN /   код

EAN /   код
8600097001694
390ДЕН

Опис на производот

• Probiokid Immuno D3, прашок за орална употреба е додаток во исхрана со витамин Д, фруктоолифосахариди и 15 милијарди корисни бактерии млечни-киселини.
• Витамин Д3 допринесува за нормална функција на имунитетот, нормална апсорпција и користење на калциум и фосфор, нормална функција на мускулите, и потребен е за нормален раст и развој на коските кај децата.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.33 kg

Карактеристики

Квантитет
10 кесички
Состојки
Една кесичка содржи: витамин Д3 2,5 mcg, мешавина од корисни бактерии, 15 милијарди живи клетки. Смесата содржи Lactobacillus helveticus Rosell-52, Bifidobacterium infantis Rosell-33 и Bifidobacterium bifidum Rosell-71
Како да се користи
Растворете ја содржината на кесичката во сок, вода, чај или кој било друг пијалок по ваш избор и пијте веднаш пред или за време на оброкот. Препорачаната апликација е една кесичка дневно, а за да се постигне оптимален ефект треба да се зема во период од неколку последователни месеци. Во случај на акутна интестинална инфекција, се препорачува да се земаат до 2 кесички дневно.
Е наменето за
Се препорачува како превентивна мерка за секое дете да го зачува имунитетот, особено кај децата со атопична конституција, алергии на сколиоза, чести инфекции, деца кои се во градинка или училишна група или кои често користат антибиотици. Се препорачува и за луѓе кои се изложени на поголем физички или психички стрес.

Ананас ID

Шифра на производот
ZJ04KGJ6XG

EAN /   код

EAN /   код
8600097001694
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.