Selected image for HEMOFARM Витамин АД sol.10 Ml (22522 iu+5000 iu)ml

HEMOFARM Витамин АД sol.10 Ml (22522 iu+5000 iu)ml

160ДЕН

Опис на производот

Vitamin AD пероралните капки се користат за превенција (спречување) на состојби што се карактеризираат со дефицит на витамин А и/или D.
За лекување дефицит на витаминот А, како и на витаминот D.
Состав: 1ml раствор содржи: витамин А концентриран (маслен раствор) синтетски 22.522IE/ML (во форма на витамин А ацетат 1.5 M IE/g), ергокалциферол (40 M IE) 5.000IE/ML.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
CYVSLUT6AM

EAN /   код

EAN /   код
8600097401098
160ДЕН

Опис на производот

Vitamin AD пероралните капки се користат за превенција (спречување) на состојби што се карактеризираат со дефицит на витамин А и/или D.
За лекување дефицит на витаминот А, како и на витаминот D.
Состав: 1ml раствор содржи: витамин А концентриран (маслен раствор) синтетски 22.522IE/ML (во форма на витамин А ацетат 1.5 M IE/g), ергокалциферол (40 M IE) 5.000IE/ML.

Спецификации

Бренд
HEMOFARM

Тежина и димензии

Тежина
0.34 kg

Ананас ID

Шифра на производот
CYVSLUT6AM

EAN /   код

EAN /   код
8600097401098
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconVisa secure card iconDiners card icon
Nlb bank icon
Verificiran badge

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.