Slike HISENSE Клима уред ENERGY SE KA35XR0EG/KA35XR0EW инвертер 3.5KW -20C WI-FI
Slike HISENSE Клима уред ENERGY SE KA35XR0EG/KA35XR0EW инвертер 3.5KW -20C WI-FI

HISENSE Клима уред ENERGY SE KA35XR0EG/KA35XR0EW инвертер 3.5KW -20C WI-FI

River Soft
39.990ДЕН

Боја:Бела

Информации за испорака

Опис на производот

HISENSE ENERGY SE KA35XR0EG/KA35XR0EW INVERTER 3.5KW -20C WI-FI
Тип на единицата: Внатрешна единица
Тип на монтажа: На ѕид
Далечинско управување: Далечински управувач
Препорачана употребна површина: 12-24
Работна температура во режим на греење : -20- 24
Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 - 43
Опсег на поставување на температура: 16-30
Компактен дизајн Копче за рачно управување
Режим на работа: Инвертер
Разладно средство: R32
Меморија на позицијата на насочувачите
Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно EER: 3,93
Енергетска класа - греење: A++
Брзина на надворешниот вентилатор: 3
Брзина на внатрешниот вентилатор: 7
Моќност за ладење (BTU/h): 12000
Моќност за ладење (BTU/h): 12000
Далечински управувач како собен термостат
Скриен ЛЕД дисплеј
Затемнување на екран
Само-дијагностика
Автоматски внатрешен вентилатор
Просечна грејна моќност (Pdesignh) - просечна грејна сезона: 2,8 kW
Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) - просечна грејна сезона: 2,8 kW
Моќност за ладење: 3,5 kW
Капацитет на одвлажнување: 1,2 L/h
Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm 4 во 1 филтер - витамин Ц, катехин, сребрени јони, ХЕПА, активен јаглен
Автоматско работење
Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)
Функција за самочистење
Заштита од замрзнување
Ноќен режим на работа - Night mode
Турбо функција
Ладење
Греење
Функција за отстранување на влага
Вентилирање - проветрување
Тајмер 24h
Паметна гласовна контрола Hi-nano
Генератор
Приклучна моќ(V): 220-240 V
Минимална јачина на звукот: 56 dB(A)re1pW
Грејна моќност: 3.900 W
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
Фреквенција: 50 Hz Разладна моќност: 3.500 W
Полнење на фреон: 0,8 gr
Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 40 dB(A)2x10-5Pa
Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.000 W
Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 890 W
Греач на надворешна единица
Минимален проток на воздух: 350 m3
Проток на воздухот: 580 m3
Цевка за течност: 6,35 mm
Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53 mm
Максимална должина на цевките: 15 m
Максимална висинска разлика: 8 m
Номинална вредност на струјата при ладење: 4 A
Номинална вредност на струјата при греење: 4,5 A
Сооднос SEER - ладење: 8,5
Сооднос SCOP - греење: 4,6
Коефициент COP: 3,9
Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 40 dB(A)2x10-5Pa
Wi-Fi управување: Вградено
Димензии (ШxВxД): 79,8 x 25,6 x 19,1 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 85 x 32 x 26 cm
Нето тежина на апаратот: 7,6 kg
Бруто тежина на апаратот: 8,88 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
Осигурувач: 5 A
Код: 20003818

Спецификации

Бренд
Hisense

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
500 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
500 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
40 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
26 dB
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
41 kg
Должина (см)
19.1 cm
Ширина (см)
79.8 cm
Висина (см)
25.6 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
OAAAJ5B5BY

EAN /   код

EAN /   код
ANY62XIPWF
39.990ДЕН

Информации за испорака

Опис на производот

HISENSE ENERGY SE KA35XR0EG/KA35XR0EW INVERTER 3.5KW -20C WI-FI
Тип на единицата: Внатрешна единица
Тип на монтажа: На ѕид
Далечинско управување: Далечински управувач
Препорачана употребна површина: 12-24
Работна температура во режим на греење : -20- 24
Опсег на работна температура во режим на ладење: -15 - 43
Опсег на поставување на температура: 16-30
Компактен дизајн Копче за рачно управување
Режим на работа: Инвертер
Разладно средство: R32
Меморија на позицијата на насочувачите
Двоен одвод на кондензатот: Лево или десно EER: 3,93
Енергетска класа - греење: A++
Брзина на надворешниот вентилатор: 3
Брзина на внатрешниот вентилатор: 7
Моќност за ладење (BTU/h): 12000
Моќност за ладење (BTU/h): 12000
Далечински управувач како собен термостат
Скриен ЛЕД дисплеј
Затемнување на екран
Само-дијагностика
Автоматски внатрешен вентилатор
Просечна грејна моќност (Pdesignh) - просечна грејна сезона: 2,8 kW
Деклариран капацитет (Pdh(Tj)) - просечна грејна сезона: 2,8 kW
Моќност за ладење: 3,5 kW
Капацитет на одвлажнување: 1,2 L/h
Дијаметар на кондензациската цевка: 18 mm 4 во 1 филтер - витамин Ц, катехин, сребрени јони, ХЕПА, активен јаглен
Автоматско работење
Автоматско повторно вклучување (при прекин на електрична енергија)
Функција за самочистење
Заштита од замрзнување
Ноќен режим на работа - Night mode
Турбо функција
Ладење
Греење
Функција за отстранување на влага
Вентилирање - проветрување
Тајмер 24h
Паметна гласовна контрола Hi-nano
Генератор
Приклучна моќ(V): 220-240 V
Минимална јачина на звукот: 56 dB(A)re1pW
Грејна моќност: 3.900 W
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
Фреквенција: 50 Hz Разладна моќност: 3.500 W
Полнење на фреон: 0,8 gr
Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 40 dB(A)2x10-5Pa
Потрошувачка на ел. енергија при греење: 1.000 W
Потрошувачка на ел. енергија при ладење: 890 W
Греач на надворешна единица
Минимален проток на воздух: 350 m3
Проток на воздухот: 580 m3
Цевка за течност: 6,35 mm
Дијаметар на цевката за разладен медиум: 9,53 mm
Максимална должина на цевките: 15 m
Максимална висинска разлика: 8 m
Номинална вредност на струјата при ладење: 4 A
Номинална вредност на струјата при греење: 4,5 A
Сооднос SEER - ладење: 8,5
Сооднос SCOP - греење: 4,6
Коефициент COP: 3,9
Минимален звучен притисок: 31 dB(A)2x10-5Pa
Максимален звучен притисок: 40 dB(A)2x10-5Pa
Wi-Fi управување: Вградено
Димензии (ШxВxД): 79,8 x 25,6 x 19,1 cm
Димензии на амбалажата (ШxВxД): 85 x 32 x 26 cm
Нето тежина на апаратот: 7,6 kg
Бруто тежина на апаратот: 8,88 kg
Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W
Осигурувач: 5 A
Код: 20003818

Спецификации

Бренд
Hisense

Технички детали

Боја на производот
Бела
Капацитет на BTU
12000 BTU
Проток на ладен воздух (внатрешна единица)
500 m³/h
Проток на загреан воздух (внатрешна единица)
500 m³/h
Ниво на бучава во внатрешната единица (голема брзина)
40 dB
Ниво на бучава во внатрешната единица (мала брзина)
26 dB
Моќ
3500 W
Фреон
R32
Тип на производ
клима инвертери

Димензии на производот

Тежина (кг)
41 kg
Должина (см)
19.1 cm
Ширина (см)
79.8 cm
Висина (см)
25.6 cm

Енергетска ефикасност

Класа на енергетска ефикасност (SDR)
А

Ананас ID

Шифра на производот
OAAAJ5B5BY

EAN /   код

EAN /   код
ANY62XIPWF
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon
Maestro credit card iconMaster credit card iconvisa secure card iconDiners card icon

Известување за колачиња

При користење на која било страница на веб-страницата ananas.mk, компанијата Ананас може да зачува одредени информации на уредот на корисникот, преку „колачиња“.